Category Archives: Referendum

Media o Nas

W sieci ukazało się dużo news’ów na temat wczorajszego wydarzenia. Oto film z rozmowy Pana Walentego Wałejko w Radiu5.

Wyniki referendum

Mieszkańcy gminy Wiżajny odwołali wójta. W referendum w tej sprawie uczestniczyło dziś 884 głosujących, czyli o 132 więcej niż wymagało w tym przypadku prawo. Za odwołaniem Józefa Laskowskiego ze stanowiska wójta opowiedziało się 817 osób, przeciwko było 52 głosujących a 15 oddało głos nieważny. To nieoficjalne wyniki z Gminnej Komisji Wyborczej.

źródło:Radio5

 

Materiał filmowy dotyczący referendum w TVP Białystok:

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/29042012-godz-1830/7215699

29 kwietnia 2012

Ostatnie akcenty

Od północy z piątku na sobotę zaczyna obowiązywać „cisza referendalna”, czyli koniec agitacji prowadzonej przez kogokolwiek. To nie znaczy, że nie możemy ze sobą rozmawiać na ten temat, ba, nawet powinnyśmy, dla rozwiania swoich wątpliwości lub utwierdzenia się w tym, co postanowiliśmy.

Radni uważają, że zrobili bardzo dużo, aby zachęcić ludzi do pójścia na referendum. Prosimy wszystkich, których nie udało nam się odwiedzić bezpośrednio (jest tych osób na prawdę mało), aby nie uważali się za zlekceważonych. Być może przeoczenie, być może już i czasu zabrakło.

Liczymy bardzo na ludzi młodych, którzy będą przebywać na terenie naszej gminy w związku z tegoroczną „majówką”. Prosimy Was o pomoc w naszej inicjatywie, czyli o bezpośredni udział w głosowaniu, jeżeli macie już takie prawo, a jeżeli nie jesteście jeszcze uprawnieni, to pomóżcie innym w podjęciu odpowiedniej decyzji. Wasze świeże spojrzenie na to, co dzieje się w Wiżajnach, jest bardzo cenne dla wszystkich.

Radni podtrzymują swoją ofertę na czas po ewentualnym odwołaniu Wójta ze stanowiska, czyli oferują normalność w sferze sposobu wykonywania władzy samorządowej. Popierają kandydaturę Przewodniczącego  Walentego Wałejko w ewentualnych przyszłych wyborach uzupełniających na wójta gminy, jako gwaranta tej normalności.

Chcą skończyć z izolacją gminy, chcą pracować nad poprawieniem wizerunku wiżańskiego samorządu i samej gminy na zewnątrz, chcą przerwać „erę prawa Laskowskiego”, czyli przestrzegana prawa w/g własnego uznania Wójta. Nie obiecują boomu inwestycyjnego w Wiżajnach po udanym referendum, bo jest to niemożliwe, ale zrobią wszystko, co będzie możliwe, aby wykorzystać ten czas dla dobra ogółu.

Dlatego zróbmy wszystko, aby uzdrowić nasze lokalne życie publiczne. Mieć swoje zdanie i wyrazić je publicznie jest sztuką trudną, ale nie warto rezygnować z tej możliwości.

  • Każdy, kto chce oddać głos w niedzielnym referendum musi pamiętać o dowodzie tożsamości ( dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja ze zdjęciem, paszport itp.) gdyż członkowie komisji są zobowiązani do identyfikacji uczestników głosowania, a przecież nie wszystkich znają osobiście. Szkoda każdego głosu, tylko dlatego, iż zapomnieliśmy dowodu tożsamości.

Życzymy wszystkim odwagi w podjęciu właściwego wyboru.

Radni gminni.

Pamiętaj o dowodzie tożsamości!

Każdy, kto chce oddać głos w niedzielnym referendum, musi pamiętać o wzięciu ze sobą do lokalu wyborczego dokumentu tożsamości (dowód, prawo jazdy, paszport,książeczka wojskowa, ligitymacja szkolna czy studencka),ze zdjęciem.
W lokalu wyborczym dostaniemy kartę do głosowania po okazaniu jednego z dokumentów potwierdzających tożsamość.
Nawet jeśli okaże się, że w komisji pracuje np. nasz sąsiad, nie nalezy się dziwić, że wymaga on od nas okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Taki jest jego obowiązek.
Głosować będzie można od godz. 7 rano do godz. 21 wieczorem.
Przede wszystkim jednak warto pamiętać o tym, że udział w niedzielnym referendum jest naszym obywatelskim obowiązkiem, a każdy oddany głos ma wpływ na to, jak będzie wyglądała pszyszłość naszej gminy.

,,Wiżajny. Przegrają ci, co zostaną w domach ” czyli artykuł na Suwałki24

Zapraszam do przeczytania artykułu kierując się bezpośrednio klikając TUTAJ

Lub czytając dalszą część wpisu kliknij na czytaj więcej. Pozdrawiamy

Trochę zmian na blogu

Witam serdecznie.

Tydzień przedreferendalny rozpoczęty, nasz blog widać  tętni życiem. Przepraszamy,ale musieliśmy wyłączyć możliwość komentowania we wpisach, oprócz tego najnowszego pt. ,,Raport z kampanii”  ponieważ czytelnik o nicku herbu.pobog po prostu spamował i śmiecił we wszystkich wpisach wklejając tą samą treść(nawet po usunięciu nadal to robił) .Nie pochwalamy takich metod.

Liczymy na kulturalne wypowiedzi,a nie jakieś bez sensu wklejanie tej samej treści w każdym wpisie. Oczywiście serdecznie zapraszamy do udziału w dyskusji, wyrażaniu swoich poglądów,również możecie zadawać pytania, na które przewodniczący Pan Walenty Wałejko postara się odpowiedzieć.

pozdrawiam, Web Master 😎

Raport z kampanii

Kampania referendalna dobiega końca.Jeszcze kilkadziesiąt odwiedzin i będziemy mogli pochwalić się, że byliśmy PRAWIE we wszystkich domach i mieszkaniach naszych wyborców. Trzymamy się zasady,że nie omijamy nikogo (oprócz kilku oczywistych wyjątków ). Jeżeli ktoś nie będzie odwiedzony przez przedstawicieli Rady Gminy, to będzie to przypadek nieobecności tego kogoś w domu (nie zawsze starcza czasu na powroty), lub zwykłe przeoczenie.<<<CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Media o nas

Dzisiaj w obiektywie o 18:30 można było obejrzeć reportaż w sprawie referendum i zaistniałej sytuacji w Gminie Wiżajny:

http://www.tvp.pl/bialystok/informacje/obiektyw/wideo/19042012-godz-1830/7110241

4:12 minuta programu

oraz można poczytać co nieco na Radiu 5

http://www.radio5.com.pl/index.php?id=1&ia=38454

 

Zapraszamy 🙂

Relacja z kampanii

Kampania referendum trwa. Radni wędrują po Gminie, zapraszają ludzi do aktywnego uczestnictwa w referendum. Jeżeli ktoś ma życzenie, to tłumaczą istotę konfliktu między Radą Gminy,a obecnym Wójtem. Wszyscy przyjmują nas życzliwie, nie zdarzyło się, aby ktoś nie chciał z nami rozmawiać w ogóle.

Co zauważamy, to to,że nie wielu decyduje się na zdecydowaną dezaprobatę dla samego referendum oraz argumentów radnych. Wielu przyznaje rację, że czas na zmianę wizerunku Wiżajn, który ostatnio został zdominowany przez kontrowersyjne zachowania miłościwie nam panującego Pana Wójta Józefa Laskowskiego. Aby przeczytać dalszą część artykułu kliknij TUTAJ lub na czytaj więcej.

Expose Pana Wójta Laskowskiego z komentarzem

Ponieważ ostatnio pojawiły się w terenie dwie ciekawe listy: jedna z osiągnięciami Pana Wójta, druga z planami na ten rok i chyba dlatego przyjęła się już nazwa „expose”, a ponieważ trafiają tylko do niektórych osób, więc my nie takie chłopy i postanowiliśmy pomóc Panu Wójtowi rozpropagować te materiały dla szerszego grona obywateli.   Ba!   Postanowiliśmy nawet zaopatrzyć teksty w komentarze, żeby przekaz był bardziej wyrazisty i zrozumiały.

Lista pierwsza:

Relacja z ostatniej Sesji Rady Gminy

Protokół z sesji POWINIEN w ciągu kilku dni być dostępny dla KAŻDEGO obywatela w Urzędzie Gminy, a treść uchwał POWINNA być opublikowana na stronie Urzędu ( BIP ). Jednak zanim to nastąpi postaram się skrótowo przedstawić przebieg sesji, przy której zwołaniu problemów organizacyjnych nie zabrakło. Kliknij na czytaj więcej, aby przeczytać cały artykuł.