Category Archives: Wybory Wójta 2012

W niedzielę wybory samorządowe

         Wybory samorządowe 2014 odbędą się 16 listopada, w niedzielę. W głosowaniu mogą wziąć udział wszystkie pełnoletnie osoby, nawet te, którym dzień 18 urodzin przypada właśnie 16 listopada. Każdy, kto chce oddać głos w niedzielnych wyborach, musi pamiętać o wzięciu ze sobą do lokalu wyborczego dokumentu tożsamości (dowód, prawo jazdy, paszport, książeczka wojskowa, ligitymacja szkolna czy studencka),ze zdjęciem. Aby w wyborach samorządowych oddać ważny głos, należy postawić znak X w kratce przy jednym nazwisku kandydata na karcie do głosowania. W lokalu wyborczym otrzymamy cztery karty w różnych kolorach – na każdej można oddać głos tylko na jedną osobę.

Kolory kart: biała – w wyborach do rad gmin, żółta – w wyborach do rad powiatu, niebieska – w wyborach do sejmików wojewódzkich i różowa – w wyborach wójta.

Lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7.00 do 21.00. Cisza wyborcza będzie obowiązywała już od 14 listopada czyli od piątku od 24.00.

INFORMACJE O LOKALACH WYBORCZYCH

OBWOD1

 

Media o nas

Obiektyw: TUTAJ

 

Radio5

 

Artykuł Gazeta Współczesna; TUTAJ

Wyniki nieoficjalne drugiej tury wyborów

Znamy już nieoficjalne wyniki drugiej tury wyborów przedterminowych Wójta Gminy Wiżajny

Laskowski Józef  –  519

Pietrukiewicz  Stanisław  Jacek –  805

Gratulujemy zwycięzcy osiągniętego wyniku.

Przed ostatecznym wyborem

Witam wszystkich blogowiczów !

To świetnie, że tylu z Was zechciało wypowiedzieć się osobiście w sprawie naszej lokalnej rzeczywistości. Różne są te komentarze, choć przyznam, że niektóre cokolwiek denerwujące, gdyż stwierdzają nieprawdę, snują różnego typu insynuacje, a czasami wręcz wydaje się, iż autorzy stoją obok realiów i próbują tworzyć własne teorie. No cóż, każdy ma prawo do własnego zdania i niech tak zostanie. Kliknij na CZYTAJ WIĘCEJ

Media o Nas

Zapraszamy do oglądnięcia i wyrażenia swojego zdania na ten temat. Pozdrawiamy serdecznie

źródło: Radio 5 ,,kto zasiądzie w fotelu wójta”

Media o nas

,,Zbliżają się wybory w Wiżajnach ”

Za nieco ponad miesiąc – dwudziestego dziewiątego lipca, w podsuwalskiej gminie Wiżajny odbędą się ponowne wybory wójta. Poprzedni został odwołany w kwietniowym referendum. Krajowe Biuro Wyborcze w Suwałkach właśnie zakończyło rejestrację komitetów wyborczych, które chcą zgłosić swoich kandydatów na wolny fotel wójta Wiżajn. Komitetów jest sześć – co oznacza, że tylu samo może być kandydatów.

Kliknij na CZYTAJ WIĘCEJ, aby przeczytać dalszą część artykułu.

Najnowsze wydanie obiektywu TUTAJ

 

źródło: TVP Białystok

Wybory: Znamy skład komisji gminnej.

Znamy  już skład Gminnej Komisji Wyborczej, powołanej przea Komisarza Wyborczego do przeprowadzenia przedterminowych wyborów Wójta Gminy Wiżajny.

Prasa i media o nas

Nie dawno minął termin rejestracji komitetów wyborczych, ukazało się również w mediach kilka newsów na ten temat:

Kliknij na:

Gazeta Współczesna- artykuł kliknij TUTAJ

Radio5- kliknij TUTAJ

Film z Radia5 można obejrzeć po kliknięciu na Czytaj Więcej