Monthly Archives: Maj 2012

Stanowisko radnych gminnych

W związku z powołaniem na stanowisko tak zwanego „komisarza”, Pana Jacka Pietrukiewicza, który ma pełnić obowiązki wójta Gminy Wiżajny do czasu wyborów przedterminowych radni gminni potwierdzają swoje dotychczasowe stanowisko popierające kandydowanie na stanowisko wójta w wyborach uzupełniających dotychczasowego Przewodniczącego Rady Gminy Pana Walentego Wałejko.

Jednocześnie wyrażają zdziwienie dla tego typu decyzji odgórnych ze strony Pana Wojewody Podlaskiego, a ostatecznie Pana Premiera. Uważają, że w gminie potrzebna jest obecnie stabilizacja i spokój oraz zapewnienie ciągłości funkcjonowania Gminy, jako urzędu i jako samorządu, w sposób maksymalnie skuteczny do czasu wyborów. Powoływanie na stanowisko „komisarza” osobę Pana Pietrukiewicza, który również deklaruje chęć kandydowania w zbliżających się wyborach przedterminowych, siłą rzeczy nie może zapewnić stabilności funkcjonowania samorządu gminnego ze względu na wyraźny konflikt interesów.

Radni gminni mają nadzieję, że tego typu posunięcie nie zdezorientuje wyborców ani nie zniechęci do uczestniczenia w wyborach wójta i proszą wszystkich potencjalnych wyborców o poparcie ich stanowiska.

                                                                                                                                                            Radni Gminy Wiżajny

Władza tymczasowa

Znamy już nazwisko osoby, która do czasu nowych przedterminowych wyborów będzie pełniła funkcje wójta.  Premier na to stanowisko wyznaczył Pana Stanisława Jacka Pietrukiewicza . Dotychczasowy Wójt został odwołany w drodze referendum, kto będzie jego następcą i kiedy to nastąpi dowiemy się wkrótce. Inicjatorem referendum była rada gminy i tym bardziej decyzja premiera jest dla niej niezrozumiała, czyżby „wielka polityka” wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem?

Rada gminy wkrótce zajmie w tej sprawie stanowisko, tym bardziej, że w wyborach ma swego kandydata Walentego Wałejkę przewodniczącego rady.

XVIII sesja Rady Gminy Wiżajny

O godzinie 10 00  w budynku Szkoły Podstawowej odbyła się XVIII sesja Rady Gminy Wiżajny.

Podczas sesji podejmowane były uchwały:

APELUJEMY O ZWIĘKSZONĄ CZUJNOŚĆ

    Ostrzegamy mieszkańców gminy Wiżajny przed włamaniami do mieszkań i budynków gospodarczych.  W ostatnich dniach odnotowano już kilka tego typu  przypadków. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców przypominamy o zachowywaniu zasad ostrożności w celu uchronienia się przed kradzieżami. Zwracajmy uwagę na to, co dzieje się wokół nas i w przypadku każdej niepokojącej sytuacji – w miejscu zamieszkania, na klatce schodowej czy na parkingu – możemy powiadomić najbliższą jednostkę POLICJI.

II miejsce młodzieży z Wiżajn. Finał konkursu o polskich formacjach granicznych

    W dniach 26-27 maja 2012 roku w Węgierskiej Górce odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Sprawnościowego o Polskich Formacjach Granicznych, nad którym patronat honorowy objął Komendant Główny Straży Granicznej.

Inicjatorem i pomysłodawcą tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Weteranów Polskich Formacji Granicznych przy wsparciu organizacyjnym Komendy Głównej SG, Gminy Węgierska Górka oraz Placówki SG w Żywcu.
Konkurs adresowany był głównie do uczniów szkół noszących imię polskich formacji granicznych. Eliminacje szkolne rozpoczęły się wiosną ubiegłego roku.

Nowe zdjęcia

Zapraszam  do oglądania zdjęć z Gminnych Igrzysk 2012, które odbywały się w Plaza Suwałki. Gmina Wiżajny zajęła I miejsce, II miejsce gmina Raczki, III Gmina Rutka Tartak. Kilknij TUTAJ, aby przejść do galerii

pozdrawiam 😎

Nowe zdjęcia w galerii

Zapraszamy do oglądania zdjęć z Odjazdowe Wiżajny 2012 🙂

Kliknij TUTAJ ,aby się przenieść bezpośrednio do albumu 😎

Relacje z tego wydarzenia zobaczycie TUTAJ

Wiżajny wygrały

Gratulacje 🙂

Odjazdowe Wiżajny 2012

      ” Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolski rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów. Celem akcji jest integracja środowiska bibliotekarskiego, walka ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, kreowanie pozytywnego wizerunku zawodu, promowanie bibliotek i czytelnictwa oraz propagowanie roweru jako środka lokomocji.

W tym roku do akcji przyłączyły się Wiżajny i 19 maja 2012 r. o godzinie 10.00 rozpoczął się rajd.

Turniej Gmin

     W niedzielę 20 maja 2012 w godz. 15:00 – 18:00 w centrum Suwałki Plaza odbędzie się Turniej Gmin pod nazwą „Gminne Igrzyska w Plazie 2012”. Będzie to już druga edycja imprezy, przedstawiciele gmin zmierzą się w wielu zaskakujących i bardzo atrakcyjnych konkurencjach:

 Siłowanie na rękę, byk rodeo, sumo piłkarzyki,…

Każda z gmin wystawi swoich zawodników, którzy zmagać się będą o tytuł najlepszej gminy. W programie nie zabraknie również stoisk promujących poszczególne gminy, wyrobów i twórców ludowych.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w imprezie i gorącego dopingu przedstawicieli naszej gminy.

Chwilowy przestój

Witam drodzy czytelnicy.

Jak pewnie zauważyliście jest pewien przestój na naszym blogu, ale spokojnie nie długo będzie wpis konkretniejszy. Sprawy w gminie się prostują, trwa lekkie sprzątanie i ciągle czekamy na dalsze decyzje. Strona w miarę czasu będzie ulepszana, rozbudowywana i upiększana 🙂

pozdrawiam, Webmaster

Wyczekiwanie

W związku z tym, że dotychczasowy Wójt Gminy Wiżajny został odwołany, więc siłą rzeczy powstała oczywista luka w strukturze zarządzania gminą. Ta sytuacja z kolei powoduje pewien niepokój i wyczekiwanie, co dalej. Kliknij na czytaj dalej.