Monthly Archives: Czerwiec 2012

Bankomat

       Informujemy, że od niedawna w miejscowości Wiżajny można korzystać z bankomatu. Bankomat znajduje się w placówce Banku Spółdzielczego  Sejny oddział w Wiżajnach ul. Rynek 3. Bankomat czynny 24h

„Sposób na sukces” – „Macierzanka”

   W dniu 28 czerwca 2012r.  w Pałacu Prezydenckim odbyło się wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w XII edycji konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze przedsięwzięcia pozarolnicze na obszarach wiejskich. Nagrody przyznano w kategoriach: indywidualna, rodzinna, zespołowa, inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych. Wieś tematyczna „Biegun zimna i sera” prowadzona przez członków Stowarzyszenia „Macierzanka” zajęła II miejsce w kategorii zespołowa.

Zdjęcia: Stowarzyszenie „Macierzanka”

Przedterminowe Wybory

         Komitety wyborcze mają czas do 4 lipca 2012  na rejestrację kandydatów na ” fotel”  Wójta. Od 25 czerwca w Gminnej Komisji Wyborczej  trwa zgłaszanie kandydatur. Do wczoraj dwa komitety wyborcze zarejestrowały swoich kandydatów:

  • KWW IGNACY SZERASZEWICZ       -Pan Ignacy Szeraszewicz
  • KWW RADNI DLA DOBRA GMINY – Pan Walenty Wałejko

Szczegóły : http://suwalki.pkw.gov.pl/aktualnosci-2-857/wybory-przedterminowe-wojta-gminy-wizajny.html

Sesja Rady Gminy

Dnia 29 czerwca 2012 r. o godzinie 1300 w budynku Szkoły Podstawowej w Wiżajnach odbędzie się XIX sesja Rady Gminy  Wiżajny

  Radni będą dyskutować i podejmować uchwały w następujących sprawach :

  • zmiany w budżecie gminy na 2012 r.
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gm. Wiżajny na lata 2012-2022,
  • wyrażenie zgody na nieodpłatne nabycie działek położonych we wsi Stołupianka, Bolcie, Leszkiemie gmina Wiżajny wydzielonych do obsługi nieruchomości rolnych, zabudowy mieszkaniowej, zagród rolników oraz na poszerzenie istniejących dróg.

 

Media o nas

,,Zbliżają się wybory w Wiżajnach ”

Za nieco ponad miesiąc – dwudziestego dziewiątego lipca, w podsuwalskiej gminie Wiżajny odbędą się ponowne wybory wójta. Poprzedni został odwołany w kwietniowym referendum. Krajowe Biuro Wyborcze w Suwałkach właśnie zakończyło rejestrację komitetów wyborczych, które chcą zgłosić swoich kandydatów na wolny fotel wójta Wiżajn. Komitetów jest sześć – co oznacza, że tylu samo może być kandydatów.

Kliknij na CZYTAJ WIĘCEJ, aby przeczytać dalszą część artykułu.

Najnowsze wydanie obiektywu TUTAJ

 

źródło: TVP Białystok

Zdjęcia z bierzmowania 17.06.2012

Zamieszczamy zdjęcia z uroczystości, która się odbyła w niedzielę 17.06.2012 w parafii Wiżajny,

Kliknij TUTAJ, aby przejść do galerii, lub na CZYTAJ WIĘCEJ, aby zobaczyć pokaz slajdów.

Wybory: Znamy skład komisji gminnej.

Znamy  już skład Gminnej Komisji Wyborczej, powołanej przea Komisarza Wyborczego do przeprowadzenia przedterminowych wyborów Wójta Gminy Wiżajny.

Wiżajny nie zdobyły ani złotówki.

Jedni, ku zadowoleniu mieszkańców, potrafią czerpać cały garściami z unijnej kasy. Innym idzie znacznie gorzej. Bo się po prostu nie starają, albo też – nie mają pieniędzy na wkład własny.

Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego Suwałki mają m.in. zmodernizowaną ulicę Reja i będą miały wydłużoną Wigierską. Augustowski szpital przeprowadził termomodernizację budynku, a w Sejnach powstało Centrum Informacji Turystycznej.

Całość artykułu na stronie :http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120619/REG10/120619602

Autor Pan Tomasz Kubaszewski

Wizyta Biskupa, rekordowa liczba nowych ministrantów.

Po raz pierwszy w historii mego posługiwania w diecezji ełckiej ustanowiłem tylu ministrantów – powiedział biskup Jerzy Mazur podczas Mszy Świętej w Wiżajnach. 17 czerwca w Wiżajnach w kościele pw. Św. Teresy został udzielony sakrament bierzmowania 62 osobom, 50 osób powiększyło grono ministrantów, natomiast 5 chłopców zostało włączonych do grona lektorów.

Podczas homilii hierarcha powiedział, że współczesna młodzież jest czasami zakompleksiona i przeżywa różnego rodzaju kryzysy, na które odpowiedzią jest zawierzenie swego życia Bogu. Na zakończenie celebracji biskup podziękował proboszczowi Ks. Ryszardowi Gwiazdowskiemu i Ks. Krzysztofowi Plakowi za owocną pracę duszpasterską w parafii.

Źródło:  http://diecezjaelk.pl/

Prasa i media o nas

Nie dawno minął termin rejestracji komitetów wyborczych, ukazało się również w mediach kilka newsów na ten temat:

Kliknij na:

Gazeta Współczesna- artykuł kliknij TUTAJ

Radio5- kliknij TUTAJ

Film z Radia5 można obejrzeć po kliknięciu na Czytaj Więcej

KALENDARZ WYBORCZY

Znamy już ostateczną liczbę zarejestrowanych komitetów w wyborach przedterminowych Wójta Gminy Wiżajny.13 czerwca 2012 upłynął termin zgłaszania komitetów, w PKW zostało zarejestrowanych ich aż siedem (Komitetów Wyborczych Wyborców ).

DALSZE INFORMACJE Z PKW

W PKW zarejestrowano już sześć komitetów, termin zgłaszania upływa 13.06.2012

http://suwalki.pkw.gov.pl/aktualnosci-2-857/wybory-przedterminowe-wojta-gminy-wizajny.html