Monthly Archives: Lipiec 2012

Wyniki

 

 

 

 

 

źródło:

http://www.kadencja.pkw.gov.pl/aw/pl/20120729-201209-WBPP/index.html

NIEOFICJALNE WYNIKI

Znamy już nieoficjalne wyniki przedterminowych wyborów na Wójta Gminy Wiżajny. Frekwencja była bardzo wysoka. Do drugiej tury dostali się Józef Laskowski i Jacek Pietrukiewicz.  Wyniki poszczególnych kandytatów:

555 Jacek Pietrukiewicz

378 Józef Laskkowski

294 Walenty Wałejko

35 Grzegorz Antoń

13 Ignacy Szeraszewicz

12 Karol Oszkinis

 

Trudny wybór

Kampania wyborcza dobiega końca. Nasłuchaliście się Państwo od nas, kandydatów, przeróżnych rzeczy i byliście świadkami lub uczestnikami różnorakich wydarzeń i spotkań. Wypada w tym miejscu wyrazić podziw i uznanie, że mieliście tyle cierpliwości, aby to wszystko przyjmować i analizować. Było tego wyjątkowo dużo, bo i kandydatów dużo, a niektórzy mówią, że nawet za dużo i teraz będą mieli problem z wyborem. Fakt, że wiżajński elektorat nie miał jeszcze nigdy przed sobą aż tylu chętnych do objęcia stanowiska wójta innych właśnie cieszy i twierdzą, że mają z czego wybierać, a na dodatek jest ciekawiej.

Problem w tym, aby cała ta sytuacja przełożyła się pozytywnie na wynik głosowania i w dalszej kolejności na poprawę ogólnej sytuacji naszej gminy. Tak się składa, że każdy z nas ma w garści jeden głos , z którym zrobi to , co uważa. Sami musimy wybrać na wójta człowieka, który wydaje się najbardziej wiarygodny i kompetentny , zdecydować, który chodzi po ziemi, a który być może buja w obłokach.

Życzę trafnych wyborów !

Walenty Wałejko

Media o Nas

Zapraszamy do oglądnięcia i wyrażenia swojego zdania na ten temat. Pozdrawiamy serdecznie

źródło: Radio 5 ,,kto zasiądzie w fotelu wójta”

GŁOSOWANIE

      29 lipca  czyli trzy miesiące po referendum odbędą się w Wiżajnach przedterminowe wybory Wójta. Na siedziby komisji wyborczych zostały wyznaczone: budynk gimnazjum przy ulicy Szkolnej 11 w Wiżajnach i Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Oklinach.

Wiele osób zadaje sobie pytanie dlaczego w budynku gimnazjum a nie w  „nowym” budynku świetlicy gminnej?  Jak wiadomo budowa  świetlicy i remizy została ukończona, a po budowie na  inwestora nałożony jest obowiązek uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.  W związku z przedłużającą się z różnych przyczyn procedurą uzyskania pozwolenia na siedzibę komisji wyznaczono gimnazjum.

 

  Numery i granice stałych obwodów głosowania oraz siedziby obwodowych komisji

Nr obwodu głosowania

Granica obwodu

Siedziba

obwodowej komisji

wyborczej

1

Bolcie, Burniszki, Grzybina, Kamionka, Laskowskie, Leszkiemie, Ługiele, Makowszczyzna,  Marianka, Maszutkinie, Poplin, Rogożajny Małe, Rogożajny Wielkie, Soliny, Stankuny, Sudawskie, Sześciwłóki, Wiłkupie, Wiżajny, Wiżgóry, Wysokie.

Publiczne Gimnazjum

ul. Szkolna 11

16-407 Wiżajny

tel. 87 568-80-08

 

Lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Komisja właściwa dla głosowania korespondencyjnego.

2

Antosin, Cisówek, Dziadówek, Dzierwany, Jaczne, Jegliniszki, Kłajpeda, Kłajpedka, Mauda, Mierkinie, Okliny, Użmauda, Stara Hańcza, Stołupianka, Żelazkowizna

Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej

Okliny 16

16-407 Wiżajny

Pamiętaj o dowodzie tożsamości!

         Przypominamy że każdy, kto chce oddać głos w niedzielnych wyborach, musi pamiętać o wzięciu ze sobą do lokalu wyborczego dokumentu tożsamości (dowód, prawo jazdy, paszport,książeczka wojskowa, ligitymacja szkolna czy studencka),ze zdjęciem.

W lokalu wyborczym dostaniemy kartę do głosowania po okazaniu jednego z dokumentów potwierdzających tożsamość.
Nawet jeśli okaże się, że w komisji pracuje np. nasz sąsiad, nie nalezy się dziwić, że wymaga on od nas okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Taki jest jego obowiązek.
Głosować będzie można od godz. 8 rano do godz. 22 wieczorem.
Przede wszystkim jednak warto pamiętać o tym, że udział w niedzielnych wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem, a każdy oddany głos ma wpływ na to, jak będzie wyglądała przyszłość naszej gminy.

KANDYDAT NA WÓJTA WALENTY WAŁEJKO

Szanowni mieszkańcy Gminy Wiżajny !

          Za kilka dni odbędą się wybory przedterminowe na stanowisko Wójta Gminy Wiżajny. Trzy miesiące wcześniej odwołaliśmy poprzedniego wójta w drodze referendum gminnego zainicjowanego przez Radę Gminy Wiżajny, w której imieniu jeszcze raz dziękuję Wam za aktywną, obywatelską postawę.

       Przed referendum pytaliście Państwo o alternatywę na wypadek, gdy wójt zostanie odwołany. Porządek naszego systemu samorządowego wymaga przeprowadzenia wyborów przedterminowych odwołanego organu, więc zobowiązałem  się jako Przewodniczący Rady Gminy Wiżajny Walenty Wałejko do kandydowania na stanowisko Wójta, który miałby kierować gminą do następnych wyborów samorządowych jesienią 2014 roku, kiedy to znowu będziemy wybierać nową Radę i Wójta na następne cztery lata.

Jeżeli ta propozycja wpłynęła w jakiś sposób na Wasze tak liczne uczestnictwo w referendum, to bardzo mi miło.

Oferta ta dalej jest aktualna. W prawdzie okazało się, że chętnych na stanowisko Wójta Wiżajn jest wielu, bo aż sześciu kandydatów pretenduje do objęcia tego zaszczytnego obowiązku, ale to właśnie Wy, Wyborcy, zdecydujecie, kto według Was najlepiej jest w stanie spełnić Wasze oczekiwania.

CIĄG DALSZY- KLIKAJ -CZYTAJ WIĘCEJ

KANDYDAT NA WÓJTA KAROL OSZKINIS

Jako Wójt Gminy Wiżajny:

      Zadbam o racjonalne gospodarowanie budżetem i szeroko pojętą współpracę z ludźmi, którzy realnie mogą przyczynić się do rozwoju gminy

      Zapewnię mieszkańcom komfortową jazdę na terenie gminy wyremontowanymi drogami

      Będę wsłuchiwał się w potrzeby mieszkańców gminy i w miarę możliwości rozwiązywał ich problemy

      Zadbam o wydajną współpracę z lokalnymi szkołami, aby aktywizować oraz rozwijać dzieci i młodzież

                 …oraz wiele więcej, jeżeli dadzą mi Państwo szansę.

CIĄG DALSZY –  KLIKAJ -CZYTAJ WIĘCEJ

Krew – bezcenny dar życia

„Oddając krew – ratujesz życie”

Pomimo olbrzymiego postępu medycyny i biotechnologii z nią związanych nic nie jest w stanie zastąpić krążącej w naszych żyłach krwi. A zapotrzebowanie na ten bezcenny lek z roku na rok rośnie.

Krew jako lek

        Bez krwi życie jest niemożliwe, ponieważ rozprowadza ona tlen i substancje odżywcze do wszystkich komórek każdego żywego organizmu. Jednocześnie można ją łatwo pobierać od dawców, dzięki czemu jest niezastąpionym lekiem w terapii różnych schorzeń. Krew i pochodne z niej preparaty są niezbędne np. w czasie dużych operacji chirurgicznych, dla poszkodowanych w wypadkach, chorych na choroby krwi i szpiku, chorych z zaburzeniami odporności. Jedynym źródłem ludzkiej krwi, która może być kiedyś każdemu z nas potrzebna, są dawcy.

 W ramach ogólnopolskiej „Akcji Krzyś” Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Suwałkach organizuje zbiórkę krwi na terenie Gminy Wiżajny.

 Zbiórka krwi odbędzie się w dniu 24.07.2012r. (wtorek) w specjalnym Ambulansie do pobierania krwi. Ambulans  ustawiony będzie na parkingu przy ośrodku zdrowia w godzinach 8.00 – 11.30.

Krew mogą zdawać osoby zdrowe w wieku 18 – 65 lat

 

Serdecznie zapraszamy

                                                                     Przewodniczący d.s. krwiodawstwa

 

WiżajnyInfo

       Termin wyborów zbliża się nieubłaganie-29 lipca już wkrótce. Zachęcamy kandydatów na wójta do zaprezentowania się na blogu szerszej społeczności. Żałujemy jednocześnie, że lokalne media nie podjęły jak dotąd próby skonfrontowania kandydatów w publicznej debacie ale może nic straconego……..      Co państwo o tym myślą ?
    WiżajnyInfo jest blogiem na którym możecie Państwo dyskutować o sprawch najważnieszych dla Waszej gminy. Zachęcamy do wyrażania swoich opinii na nurtujące Was pytania. Jeśli jest coś, czym chcielibyście się z nami podzielić, a właściwie z naszą społecznością to prześlijcie to  na adres   info.wizajny@gmail.com

My wszyscy mieszkańcy gminy jak i internauci możemy tworzyć  ten blog.

Pozdrawiamy WiżajnyInfo

„Swojskie klimaty…..”

„Kościół naszym domem” – Pielgrzymka

Dnia 6 lipca z parafii św. Jerzego w Kętrzynie wyruszyła XXII Piesza Pielgrzymka do Ostrej Bramy i potrwa ona do 16 lipca 2012r. Na trasie pielgrzymki znajdują sie Wiżajny.

        Blisko 180 pątników  XXII Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej zatrzymało się w Wiżajnach. Około godz. 17.30 dotarli do Szkoły Podstawowej, gdzie zostali rozdzieleni do poszczególnych miejsc zakwaterowania. Część pielgrzymów znalazło gościnę pod dachem mieszkańców Wiżajn, inni noc spędzą w szkole, księża i klerycy będą odpoczywać na plebanii. Jutro o godz. 7.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta, po której pielgrzymi wyruszą na kolejny etap już po za granice Polski.

Pielgrzymka przebiega pod hasłem „Kościół naszym domem”

P.Z.