Monthly Archives: Sierpień 2012

20 sesja Rady Gminy Wiżajny

We wtorek , 21- go sierpnia w budynku Szkoły Podstawowej w Wiżajnach odbędzie się  20 sesja Rady Gminy Wiżajny , podczas której nowo wybrany Wójt Gminy Wiżajny Pan Stanisław Jacek Pietrukiewicz złoży ślubowanie.

Oprócz przyjęcia ślubowania Radni podejmą uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy , ustalenia wynagrodzenia Wójta oraz zaopiniowania wniosku o uznanie lasu za ochronny i wniosku o pozbawienie lasu charakteru ochronnego.

,,Oto wójt rekordzista. O takich zarobkach możemy pomarzyć.”

Oto artykuł z Gazety Współczesnej. Nasz były wójt Józef Laskowski mówił Radnym,że trzeba mu podnieść pobory,  bo zarabia najmniej ze wszystkich okolicznych gmin. Dalsze refleksje pozostawiam Wam. Zapraszam do lektury, kliknij na CZYTAJ WIĘCEJ

Najlepszy Produkt Turystyczny

      Podlaskie wzbogaciło się o kolejne interesujące produkty turystyczne! – Konkurs na „Najlepszy Produkt turystyczny – Certyfikat POT 2012 – etap regionalny” rozstrzygnięty. 13 sierpnia 2012 roku w siedzibie Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Kapituła Konkursowa wybrała najciekawsze i najbardziej nowatorskie produkty turystyczne z województwa podlaskiego.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 14 produktów turystycznych. Kapituła Konkursowa  dokonała oceny nadesłanych wniosków i postanowiła przyznać Wyróżnienie Prezesa PROT 8 produktom turystycznym ,wśród nich znalazła się:

Wioska tematyczna „Biegun zimna i sera” – Stowarzyszenie Macierzanka www.serywizajny.org.pl

Trzy pierwsze produkty uzyskały największą liczbę punktów, zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Rozstrzygnięcie etapu ogólnopolskiego nastąpi 27 września 2012 roku na Gali podczas Targów TT Warsaw

Gratulujemy „Naszej Macierzance” i życzymy dalszych sukcesów !

Szczegóły:

 http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/turystyka_rekreacja/Znamy_laureatow_regionalnego_etapu_konkursu_na_Najlepszy_Produkt_Turystyczny_.htm

Drodzy blogowicze

Serdecznie zapraszamy do wypowiedzenia się na temat wyborów w gminie i nie tylko, komentarze są już aktywne więc zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam, Webmaster

Media o nas

Obiektyw: TUTAJ

 

Radio5

 

Artykuł Gazeta Współczesna; TUTAJ

Wybory – 12.08.2012


Wyniki nieoficjalne drugiej tury wyborów

Znamy już nieoficjalne wyniki drugiej tury wyborów przedterminowych Wójta Gminy Wiżajny

Laskowski Józef  –  519

Pietrukiewicz  Stanisław  Jacek –  805

Gratulujemy zwycięzcy osiągniętego wyniku.

Przed ostatecznym wyborem

Witam wszystkich blogowiczów !

To świetnie, że tylu z Was zechciało wypowiedzieć się osobiście w sprawie naszej lokalnej rzeczywistości. Różne są te komentarze, choć przyznam, że niektóre cokolwiek denerwujące, gdyż stwierdzają nieprawdę, snują różnego typu insynuacje, a czasami wręcz wydaje się, iż autorzy stoją obok realiów i próbują tworzyć własne teorie. No cóż, każdy ma prawo do własnego zdania i niech tak zostanie. Kliknij na CZYTAJ WIĘCEJ

Podziękowanie

   Pierwsza tura wyborów za nami i nie sposób nie podziękować mieszkańcom gminy Wiżajny wspaniałej , obywatelskiej postawy. Frekwencja ponad 63 % to wynik rewelacyjny i wymowny , świadczący o zainteresowaniu życiem publicznym.