Monthly Archives: Listopad 2012

Kondolencje

Wójtowi Gminy Wiżajny Panu Jackowi Pietrukiewiczowi  składamy  wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci matki .

Jednocześnie informujemy zainteresowanych , że pogrzeb odbędzie się w Wiżajnach 29-go listopada              ( czwartek ) o godz. 12.00  w miejscowym kościele i na tutejszym cmentarzu .

Aktualności

Końcówka roku dla Radnych zwykle jest okresem pracowitym ze względu na uchwalanie budżetu na następny rok. Sesję budżetową  przewidujemy pod sam koniec roku. Projekt budżetu został przygotowany i  przekazany Radzie Gminy przez Wójta zgodnie z przepisami do 15- go listopada. Radni mają teraz czas na zapoznanie się z propozycją budżetu. To samo dotyczy Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2013 – 2022 , choć w tej zmian nie ma , bo nie planujemy zwiększenia zadłużenia poprzez zaciąganie nowych kredytów , a właściwie nie możemy tego zrobić w obecnej sytuacji finansowej. Oba projekty trafiły również do Regionalnej Izby Obrachunkowej , której opinia jest niezbędna .

Kliknij czytaj więcej, aby zapoznać się z dalszą treścią wpisu.

Uaktualnienie galerii

Zapraszamy do oglądania zdjęć z obchodów 11 listopada 2012 w gminie Wiżajny.

Kliknij TUTAJ.

Obchody Święta Niepodległości w Wiżajnach

W niedzielę 11-go listopada przypada 94-ta rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku i jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

W Wiżajnach w tym dniu będzie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.To znaczy, że w najbliższą niedzielę spotykamy się w wiżajńskim kościele o godzinie  10.00, aby uczestniczyć we mszy św. , wysłuchać i obejrzeć program słowno-mnzyczny, przygotowany przez miejscową młodzież oraz po pszemarszu do parku złożyć kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Zdjęcia z nowo otwartego punktu przedszkolnego w Wiżajnach.

Zapraszamy do galerii i oglądania zdjęć z nowo otwartego w tym roku punktu przedszkolnego w Wiżajnach. Zdjęcia pokazują jak wygląda placówka, oraz jak był prowadzony projekt ,,Jestem sobie przedszkolaczek” :prezentacje projektu na auli, spotkania z rodzicami,a także liczne gadżety promujące w ramach tego przedsięwzięcia. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Wszystko to zobaczycie klikając TUTAJ.

Z ostatniej sesji RG Wiżajny

Była to już 21-sza sesja Rady Gminy Wiżajny tej kadencji. Odbyła się w ostatni wtorek , 30 października w sali nowo otwartej Remizy OSP Wiżajny po rozbudowie i modernizacji, która znajduje się nad garażami tejże Remizy.
Kliknij CZYTAJ WIĘCEJ