Monthly Archives: Kwiecień 2013

   Chętnych rodziców i dzieci urodzone w latach 2009-2010 (3-4-latki) , zapraszamy do Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach, w celu zapisania do punktu przedszkolnego . Obowiązkowo zapraszamy rodziców i dzieci pięcioletnie (ur. 2008 r.) na zapisy do oddziału przedszkolnego . Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2013 r. Porządek spotkania: – godz. 9.00-10.00 – spotkanie informacyjne, – godz. 10.00-12.00 – zapisy do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego.

źródło: http://www.szkola.wizajny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=3&strona=1

turniej PRO EWOLUTION SOCCER

turniej fifa2

„MAMA TATA I JA”

         Dnia 26 kwietnia odbędą się  powiatowe eliminacje do XXI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków pn. ,,Mama tata i ja ‘’. W festiwalu mogą brać udział dzieci w wieku od 4 do 7 lat, występując jako soliści bądź zespół rodzinny (dziecko wraz z rodzicem). Dzieci, które zajmą  I, II i III miejsce będą reprezentowały nasz Powiat w finale wojewódzkim Festiwalu, który odbędzie się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku „Spodki” w dniu 17 maja 2013 r.

Organizatorami etapu powiatowego, podobnie jak w latach poprzednich są: Świetlica Gminna w Wiżajnach i Starostwo Powiatowe w Suwałkach.

I Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Religijnej Wielkopostnej i Wielkanocnej.

  Dnia 8 kwietnia w poniedziałek o godz. 10 00 w kościele parafialnym św. Teresy z Avila w Wiżajnach odbył się konkurs pieśni wielkopostnej i wielkanocnej organizowany przez Starostwo Powiatowe, Publiczne Gimnazjum KOP i parafie. Udział wzięło 19 solistów i 10 chórów.

Obradowała komisja w składzie:

Ks. Marcin Oleksy – przewodniczący, wykładowca Seminarium w Ełku
Marlena Borowska – nauczyciel państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach
Beata Zamojska – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wiżajnach

popierając ideę konkursu umuzykalniania młodzieży poprzez repertuar muzyki sakralnej przyznała nagrody następującym solistom:

I. Damian Balcer ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach
I. Elżbieta Sawicka z Gimnazjum nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza w Suwałkach
I. Kamila Pietrewicz z Gimnazjum w Bakałarzewie
II. Emilia Murawska z Gimnazjum w Słobódce
III. Małgorzata Dudanowicz ze Szkoły Podstawowej w Becejłach

W kategorii Zespołów komisja nagrodziła:

I. Nie przyznano
II. Zespół II z Gimnazjum w Przerośli
III. Zespół I z Gimnazjum w Słobódce

Za autentyczność przekazu historycznego pieśni ludowej komisja przyznała nagrodę:

Katarzynie Buzie z Gimnazjum w Przerośli.

 źródło: http://diecezjaelk.pl/wydarzenia/959.html 

zdjęcia: http://www.gimnazjum.wizajny.pl

 Zdjęcia

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

     Młodzieży z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza z Wiżajnach zajęła drużynowo i indywidualnie pierwsze miejsce w finale wojewódzkim XII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”.

Konkurs odbył się 4 kwietnia 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Jeleniewie  Przystąpiły do niego trzy czteroosobowe drużyny reprezentujące poszczególne parki krajobrazowe Podlasia, wśród nich drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Wiżajnach reprezentująca Suwalski Park Krajobrazowy.

 Drużyny te zostały wyłonione w wyniku przeprowadzenia wcześniejszych eliminacji spośród 153 uczniów z 13 szkół gimnazjalnych naszego województwa.

Zwycięską drużyną z Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach w składzie: Katarzyna Dycz, Ewelina Bokuniewicz, Edyta Kamińska i Urszula Szczypiń, będzie reprezentować nasze województwo na finale ogólnopolskim 21 maja 2013 roku w Przysieku koło Torunia (województwo kujawsko-pomorskie). Najwyższy indywidualny wynik w konkursie osiągnęła Edyta Kamińska-również z Wiżajn.

Szczegóły:

http://www.spk.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=195:sukces-gimnazjalistek-z-wiajn&catid=2:aktualnosci&Itemid=7

źródłoi zdjęcie:  http://www.spk.org.pl,

„Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”

      Dnia 4 kwietnia 2013 roku odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!”III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci. W konkursie uczestniczyło 2158 uczniów ze 155 podlaskich szkół. Prace konkursowe oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa to klasy 0-III, II grupa to klasy IV-VI.

Laureatami etapu wojewódzkiego konkursu z I grupy wiekowej z klas 0 – III zostali:
I miejsce – Weronika Maria Zamojska z kl. 3, Szkoła Podstawowa w Wiżajnach,
II miejsce – Dominika Roszkowska z kl. 2, Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance,
III miejsce – Anna Martynko z kl. 2, Szkoła Podstawowa w Karolinie.

Laureatami z II grupy wiekowej, z klas IV – VI zostali:
I miejsce – Kinga Lewandowska z kl. 4, Szkoła Podstawowa w Dobrzyjałowie,
II miejsce – Natalia Brutkowska z kl. 4, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łętownicy,
III miejsce – Eliza Matus z kl. 5, Szkoła Podstawowa w Gródku.

Ponadto Wojewódzka Komisja Konkursowa przyznała po 10 wyróżnień w każdej kategorii wiekowej. Wśród wyróżnionych znalazła się również Patrycja Grygo  z kl. 6, Szkoły Podstawowej w Wiżajnach.

Uczestnicy konkursu, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w obydwu kategoriach wiekowych, zostali zakwalifikowani do etapu centralnego.

DSCN3179

I miejsce – Weronika Maria Zamojska z kl. 3, Szkoła Podstawowa w Wiżajnach,

DSCN3180

Wyróżnienie Patrycja Grygo z kl. 6, Szkoły Podstawowej w Wiżajnach.

Szczegóły:

http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/rolnictwo_srodowisko/III_Ogolnopolski_Konkurs_Plastyczny_dla_Dzieci_Bezpiecznie_na_wsi_–_powiedz_STOP_upadkom_.htm

Konkurs

konkurs

Z ostatniej sesji

Sesja odbyła się w zaplanowanym terminie i czasie, przy stuprocentowej obecności Radnych. Frekwencja dopisała, bo, oprócz Pana Wójta z pracownikami Urzędu Gminy oraz niezawodnie przybyłych Pań i Panów Sołtysów, gościliśmy na sali sporo zaproszonych  gości ( przedstawiciele władz powiatowych, Straży Granicznej, Policji, Oświaty oraz Służby Zdrowia ) oraz osób- Obywateli naszej gminy, którzy zawsze są mile widziani i których zapraszamy na kolejne obrady, choć i bez tego każdy ma prawo uczestniczyć w jakimkolwiek posiedzeniu Rady Gminy. Tak czy inaczej, dzięki wszystkim za przybycie i fajnie, że jest zainteresowanie sprawami publicznymi. Czytana przez Was relacja nie będzie szczegółowa, punkt po punkcie, bo byłaby nudna. Przedstawię tylko niektóre momenty i aspekty niektórych spraw, czego nie wyczytacie z żadnego BIP- u, czy innego źródła. A więc….

Kliknij na czytaj więcej,aby się zapoznać z dalszą częścią wpisu