Monthly Archives: Maj 2013

„Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

    Młodzież z całej Polski rywalizowała w konkursie „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Finał imprezy odbył się w Przysieku koło Torunia. Młodzi ludzie musieli się wykazać znajomością parków krajobrazowych, chronionych gatunków oraz wiedzą z ekologii i ochrony środowiska.
Organizatorem ogólnopolskiego konkursu był Brodnicki Park Krajobrazowy.
Pierwsze miejsce w konkursie zdobyło gimnazjum z Rybna w Warmińsko-Mazurskiem, drugie – uczniowie z Łabowej w Małopolsce, a trzecie – gimnazjaliści z miejscowości Wiżajny w województwie podlaskim.

Dzień matki

 

Święta Szkoły

Zaproszenie du zapro

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczno – Literacki Poświęcony Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu

     Dla uczczenia pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim Poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, organizowanym przez Zarząd Główny Związek Piłsudczyków  w Warszawie.

Finał tego konkursu miał miejsce w Warszawie 12 maja w ramach centralnych obchodów 78 rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Podczas uroczystości wszystkim laureatom zostały wręczone nagrody.

Drugą nagrodę w konkursie otrzymała uczennica naszej szkoły Weronika Maria Zamojska, natomiast Patrycja Grygo została wyróżniona.

Cieszymy się z wysokich osiągnięć. Gratulujemy sukcesu.

źródło: http://www.szkola.wizajny.pl

„Idea zrównoważonego rozwoju, a przyszłość Gminy Wiżajny i okolic”

     Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Suwalszczyzny i Mazur Garbatych – „Horyzont” we współpracy z Fundacją ”Sokólski Fundusz Lokalny” oraz Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska w Hajnówce chciałoby zaprosić wszystkich mieszkańców Wiżajn i okolic na cykl spotkań poświęconych zrównoważonemu rozwojowi naszego regionu.

plakat

Więcej …

Odjazdowy bibliotekarz 2013

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miejscowość i okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenny dzień w gronie osób o podobnych pasjach.

W roku bieżącym po raz drugi Biblioteka Wiżajny włącza się do ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Powodów do tego jest mnóstwo, m.in. dobrze przyjęta impreza ubiegłoroczna, chęć wyjazdu poza mury biblioteki i wyjazdowa promocja Tygodnia Bibliotek, kolorowość akcji, współpromocja Podlaskich Dni Rodziny, włączenie partnerów do akcji (Publiczne Gimnazjum, Świetlica Gminna, GOPS, Urząd Gminy), a przede wszystkim promocja książki, biblioteki, czytania i roweru.

Szczegóły w Bibliotece, na plakatach, gazetce „Wiżańskie Wieści” 2 na Facebook’u Biblioteki oraz stronie  http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/

Planowany dzień rajdu – sobota 18 maja, godz. 10.00
Kolor akcji – pomarańczowy
Niezbędny jest sprawny rower!
Zapisy do dnia 16 maja – w Bibliotece, telefonicznie, mailowo
tel. 87/ 56 88 492 gbp.wizajny@interia.pl

Zapraszamy serdecznie!!!

Wystawa obrazów babci i wnuczki

     Od dnia 1 maja 2013 roku w Świetlicy Gminnej w Wiżajnach obywać się będzie wystawa obrazów Pani Krystyny Sajewskiej i jej wnuczki.
Obrazy przedstawiają m.in.: kwiaty, pejzaże, budowle miejscowości Wiżajn i okolic. Wystawa będzie publicznie dostępna w budynku Świetlicy do 30 czerwca 2013 roku.

źródło: www.swietlica.wizajny.pl

„Wiżańskie Wieści”

Ukazał się kolejny numer 

„Wiżańskich Wieści”
– gazetki internetowej redagowanej przez zespół Biblioteki Praktycznej.

oklad.3

KLIKNIJ I CZYTAJ