Monthly Archives: Czerwiec 2015

90-lecie OSP w Wiżajnach

plakat-wizajny-strazacy

 

Źródło: www.wizajny.pl

Rajd Polski

os_5_7_stanczyki

 

Trasa rajdu na terenie gminy Wiżajny przebiega drogami gminnymi przez miejscowości:

-wjazd od strony gminy Dubeninki do miejscowości Kłajpedka, Kłajpeda, Dziadówek, Dzierwany, Ługiele, Jegliniszki, Sześciwłóki, Okliny, Użmauda, (Rakówek gmina Dubeninki), Mauda, Leszkiemie, Wiżgóry i Wiżajny.

Meta rajdu w miejscowości Wiżajny na drodze Wiżajny – Wiżgóry.

 

http://kibice.rajdpolski.pl/wp-content/uploads/2014/04/OesyKilometryGodziny-Lotos72RajdPolski.pdf

 

Źródło: www.rajdpolski.pl

Konkurs Fotograficzny

plakat_2013

 

Źródło: www.swietlica.wizajny.pl

VIII sesja Rady Gminy Wiżajny

26 czerwca 2015 r. (piątek) na godz. 1000 odbędzie się VIII sesja Rady Gminy Wiżajny. Sesja odbędzie się w sali znajdującej się w budynku Straży Pożarnej w Wiżajnach.

Porządek sesji obejmuje:

 1. Otwarcie.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia.
 4. Sprawozdanie Wójta z okresu między sesjami.
 5. Interpelacje i zapytania radnych i sołtysów oraz odpowiedzi Wójta.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie wystąpienia Gminy Wiżajny
  ze Stowarzyszenia Północno-Wschodnia Lokalna Grupa Działania „Szelment”.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy na 2015 r.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Wiżajny na lata 2015-2022.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy za 2014 rok.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla Wójta Gminy.
 11. Wolne wnioski
 12. Zamknięcie obrad.

Skan_20150626

24.04.15-bajki

Źródło: www.swietlica.wizajny.pl

tatr

Źródło: www.swietlica.wizajny.pl

Podlaska AgroLiga 2015

11 czerwca 2015 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu Podlaskiej AgroLigi 2015. Organizatorem etapu wojewódzkiego konkursu dla najlepszych podlaskich rolników i agrofirm był Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Zgodnie z regulaminem konkursu o tytuł mistrza ubiegają się zadbane i estetyczne gospodarstwa i firmy, których efekty produkcyjne, stosowane technologie i wyniki wyróżniają się w skali województwa.Wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znalazło się gospodarstwo Bożeny i Henryka Boksz z miejscowości Jegliniszki, gmina Wiżajny, reprezentujące powiat suwalski.Państwo Boksz prowadzą gospodarstwo o powierzchni 62 ha specjalizujące się w produkcji mleka wysokiej jakości. Stado podstawowe liczy 50 krów. Średnia roczna wydajność 7000 kg mleka od krowy.

Starosta Suwalski ufundował rolnikom nagrody, które zostały wręczone podczas uroczystej gali przez Wicestarostę Suwalskiego Witolda Kowalewskiego.

Źródło: http://www.powiat.suwalski.pl/podlaska-agroliga-2015-2484.htm

V Wojewódzki Turniej,, Mała Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt.

  8 czerwca 2015 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach , jako zwyciężczynie etapu powiatowego, reprezentowały powiat suwalski w V Wojewódzkim Turnieju ,, Mała Piłkarska Kadra Czeka” dziewcząt, który odbył się na boisku ,, Orlik” w Mońkach.
 
  W turnieju finałowym wzięły udział następujące reprezentacje: SP Bargłów Kościelny- pow. Augustów, SP Poświętne- pow. Białystok, SP Topczewo- pow. Bielsk Podlaski, LKS,, Promień” Mońki- pow. Mońki, SP Wiżajny- pow. Suwałki.
 
   Uroczyste otwarcie turnieju, znakomici goście: Marszałek Województwa Podlaskiego- Mieczysław Kazimierz Baszko, przedstawiciele władz samorządowych miasta Mońki, Z-ca Przewodniczącego Rady Podlaskiej LZS- p.- Elżbieta Skalimowska, fotoreporterzy, piękna, słoneczna pogoda, a nade wszystko miła i przyjazna atmosfera wpłynęły na niezwykłość tej imprezy sportowej.
 
  Mecze rozgrywane były systemem,, każdy z każdym”, trwały 2X10min, obowiązywał regulamin opracowany przez Krajowe Zrzeszenie LZS. W wyniku ciężkich footbolowych zmagań nasze dziewczęta w składzie: Magda Tylenda, Paulina Jodzio, Iwona Złotorzyńska, Ewelina Kowalewska, Anna Pachucka, Julia Brodowska, Karolina Michałowska, Agnieszka Kowalewska, Wioleta Jurgielewicz zajęły II miejsce. Obdarowane zostały pięknym pucharem i srebrnymi medalami. Ich radość była niesamowita. Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych, sportowych sukcesów.
 
   Słowa podziękowania należą się Dyrektor Szkoły- p. Mirosławie Wierzchowskiej za umożliwienie wyjazdu; Wójtowi Gminy Wiżajny- p. Stanisławowi Jackowi Pietrukiewiczowi za udostępnienie autobusu szkolnego, kierowcy- p. Antoniemu Matusiewiczowi za bezpieczną podróż i kibicowanie.
 
Grażyna Wojczulis
 

GRATULUJEMY – WiżajnyInfo

Odcinek – 72 Rajdu Polski w Gminie Wiżajny

Scan0053Scan0052

HERB GMINY WIŻAJNY

 

HERB

Herb Gminy Wiżajny

 

W czwartek 28.V.2015  na Sesji Rady Gminy Wiżajny  radni podejmą decyzje w sprawie ustanowienia herbu, flagi i pieczęci Gminy Wiżajny oraz zasad ich używania.

flaga

 FLAGA

 

RYS HISTORYCZNY ORAZ UZASADNIENIE ZASTOSOWANEJ SYMBOLIKI
W HERBIE I FLADZE GMINY WIŻAJNY.

POŁOŻENIE I RYS HISTORYCZNY

   Gmina Wiżajny jest najdalej wysuniętą na północny wschód częścią powiatu suwalskiego w województwie podlaskim. Od wschodu graniczy z gminą Rutka- Tartak, od południa z gminami Przerośl i Jeleniewo, od zachodu z gminą Dubeninki, a od północy z Litwą. W miejscowości Bolcie znajduje się styk trzech granic państwowych: Polski, Litwy i Federacji Rosyjskiej (Obwód Kaliningradzki)…..

ipn