Monthly Archives: Czerwiec 2016

Samorządowcy rozmawiają o oświacie

       Dnia 2 czerwca br. w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Samorządowa Debata Oświatowa, której organizatorami było 6 ogólnopolskich organizacji samorządowych, w tym Związek Powiatów Polskich.
Chcemy wspólnie wypracować projekt zmian prawa oświatowego i systemu finansowania zadań edukacyjnych, aby przybliżyć Polskę do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest dobra szkoła – postulowali przedstawiciele środowiska samorządowego podczas Ogólnopolskiej Samorządowej Debaty Oświatowej z udziałem minister edukacji narodowej pani Anny Zalewskiej. W trakcie spotkania wypracowano wspólne stanowiska środowiska samorządowego w sprawie realizacji i finansowania zadań oświatowych przez samorządy, które przekazane zostało minister edukacji narodowej.
Może państwa zaskoczę, ale się z państwem zgodzę – powiedziała minister Anna Zalewska po wysłuchaniu szeregu postulatów wypracowanych przez środowisko samorządowe.
W Ogólnopolskiej Samorządowej Debacie Oświatowej uczestniczył wicestarosta suwalski Witold Kowalewski

Biblioteka Wiżajny – ‎Noc Bibliotek – wolno czytać!

   noc bibliotek 2016

Biblioteka Wiżajny w akcji tej uczestniczy po raz drugi. Noc Bibliotek w Wiżajnach odbędzie się w godzinach 20.00 – 24.00. w związku z tym planowane są działania: włączenie się do transmisji online Nocy Bibliotek, przebrania za postacie z bajek, flirt z dziełami Sienkiewicza, głośne czytanie, ciche czytanie w zakamarkach biblioteki, dyskusje i polemiki pod hasłem „Wolno czytać!”, zabawa z książką „Basia i wolność”, kolorowanki dla dzieci, nauka i zabawa z polona.typo, aplikacjami tabletowymi, driudem Star Wars BB-8, transmisja filmu przygodowego dla dzieci „Magiczne drzewo” oraz FlashMob – czytanie strasznych fragmentów książek przy latarkach lub smartfonach. Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „przynieś książkę do biblioteki”. Plan może ulec zmianie, w zależności od czasu i pomysłów. Zapraszamy do udziału!!

Organizatorzy: Biblioteka Wiżajny

Dzień Samorządu Terytorialnego

  „Bardzo się cieszę z tego spotkania i tej uroczystości. Troszeczkę spóźnionej w stosunku do święta, ale mam nadzieję że państwo mi wybaczą” – mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z samorządowcami z całej Polski z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Prezydent RP stwierdził, ze praca samorządowca to działalność, która wymaga serca, to służba innym ludziom. Podkreślił, że zadaniem samorządów oraz władz państwowych jest zrównoważony rozwój całego kraju – Polski.
W spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą uczestniczył wicestarosta suwalski Witold Kowalewski.