Monthly Archives: Styczeń 2018

GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W WIŻAJNACH

GMINNEGO TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO W WIŻAJNACH 

TURNIEJU 3-5-8

FERIE ZIMOWE

„NAJZABAWNIEJSZA, NAJSYPATNIEJSZA, NAJCIEKAWSZA KARTKA WALENTYNKOWA”

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami już 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem jest pozyskanie środków na „Wyrównanie szans w leczeniu noworodków”. W  niedzielę od samego rana na ulicach Wiżajn pojawili się wolontariusze, kwestujący  na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki życzliwości naszej społeczności i przeprowadzonych licytacji udało się zebrać ;

20 680. 35 

To już po raz Piętnasty WOŚP gościła w Wiżajnach.

Podziękowania należą się sztabowi i organizatorom WOŚP: Gimnazjum w Wiżajnach, Świetlicy Gminnej , „Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Gminy Wiżajny i Okolic” oraz tym wszystkim którzy zaangażowali się w organizację 26, finału  WOŚP .

Gratulacje dla mieszkańców Gminy Wiżajny  i dla wszystkich którzy tego dnia byli razem z nami podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2018 Wiżajny

„Zimowe spotkania z Suwalskim Parkiem Krajobrazowym”

   Suwalski Park Krajobrazowy organizuje w tym roku zajęcia w trakcie ferii zimowych! Kto ma chęć zaprosić nas do swojej szkoły na zajęcia niech pisze na adres turtulspk@gmail.com lub dzwoni na nr 87 569 18 01! 

 źródło: www.spk.org.pl

Przebudowa drogi powiatowej Wiżajny-Smolniki-Sidory

   Przebudowa drogi powiatowej nr 1127B  Wiżajny – Smolniki – Sidory znalazła się na 7 miejscu wśród dróg powiatowych województwa podlaskiego z ostatecznej listy rankingowej wniosków do dofinansowania w 2018 r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Inwestycja 2 km ocinka drogi opiewa na 2 138 470,63 z czego 1 069 235,00 stanowi wnioskowana kwota dofinansowania. Gmina Wiżajny na ostatniej sesji Rady Gminy zadeklarowała kwotą 100 000 wspomóc Powiat Suwalski w udziale własnym tej inwestycji (1 069 235,63). Najprawdopodobniej już wkródce zostanie ogłoszony przetarg .

 

Skan ostatecznej listy rankingowej wniosków do dofinansowania w 2018 r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 (.pdf)

 

 

Czytak – nowa oferta biblioteki!

Biblioteka Wiżajny przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Biblioteka w ramach projektu otrzymała nieodpłatnie – na podstawie umowy użyczenia – urządzenie Czytak Plus i Czytak NPN, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Nasza placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka wraz z książkami audio czytelnikom z wadą wzroku. Czytaki posiadają kartę, na którą będą wgrywane wybrane przez Państwa pozycje z katalogu. Do wyboru jest prawie 1500 tytułów literatury polskiej i zagranicznej, książek historycznych i popularnonaukowych. 
Regulamin wypożyczania w bibliotece i na stronie.
Zapraszamy do korzystania z tej ciekawej oferty i prosimy o przekazanie informacji osobom zainteresowanym.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.
https://gbpwizajny.wordpress.com/2017/12/14/projekt-czytak/

 źródło: Biblioteka Wiżajny

Orszak Trzech Króli w Wiżajnach 6 Stycznia 2018

Program:

10.00 Uroczysta Msza Święta , po Mszy Świętej przemarsz orszaku pod „żywą” szopkę i wspólne kolędowanie.