Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1566647763.7633509635925292968750', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_statpress']
INSERT INTO wp_statpress( date, time, ip, urlrequested, agent, referrer, search, nation, os, browser, searchengine, spider, feed, user, timestamp ) VALUES ( '20190824', '11:56:04', '34.239.158.107', 'p=1699', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '','', 'en-us', '', '', '', 'CCBot', '', '', '2019-08-24 11:56:04' )

Odbyło się ...

Odbyło się …


Notice: Undefined index: Print in /home/wizajnyinfo/ftp/wp-content/plugins/sociable-polska-edycja/sociable.php on line 928

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_3__2899230903', '1566649564', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_3__2899230903', '[\"ID\",\"post_author\",\"post_date\",\"post_date_gmt\",\"post_content\",\"post_title\",\"post_excerpt\",\"post_status\",\"comment_status\",\"ping_status\",\"post_password\",\"post_name\",\"to_ping\",\"pinged\",\"post_modified\",\"post_modified_gmt\",\"post_content_filtered\",\"post_parent\",\"guid\",\"menu_order\",\"post_type\",\"post_mime_type\",\"comment_count\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_5__2899230903', '1566649564', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_5__2899230903', '[\"gid\",\"name\",\"slug\",\"path\",\"title\",\"galdesc\",\"pageid\",\"previewpic\",\"author\",\"extras_post_id\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_6__2899230903', '1566649564', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_6__2899230903', '[\"pid\",\"image_slug\",\"post_id\",\"galleryid\",\"filename\",\"description\",\"alttext\",\"imagedate\",\"exclude\",\"sortorder\",\"meta_data\",\"extras_post_id\",\"updated_at\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_4__3363560613', '1566649564', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_4__3363560613', '\"\"', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Odbyło się spotkanie radnych Gm. Wiżajny zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, czyli 7 stycznia 2013 r. W posiedzeniu uczestniczyło 14 radnych. Była też jedna osoba w roli widza w osobie Pana Grzegorza Antonia, którego środowisko naszej gminy powinno pamiętać z ostatnich wyborów przedterminowych.
Aby czytać dalszą część wpisu kliknij czytaj więcej.

Działalność samorządu jest jawna i uczestnictwo każdego obywatela w każdym posiedzeniu Rady, czy też poszczególnych jej komisji jest jak najbardziej możliwe, a nawet mile widziane. Przyznaję, że do tej pory widownia bywała pusta, a tego typu robocze posiedzenia odbywają się w budynku Urzędu Gminy, w gabinecie Pana Wójta. Jest to wygodne ze względu na dostępność do poszczególnych pracowników urzędu lub też dokumentacji, co często bywa niezbędne w poszczególnych sprawach, tyle, że jest cokolwiek ciasno.

Pierwszą z omawianych spraw było zimowe utrzymanie dróg. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej miał przygotowane konkretne pytania związane z przetargiem i później z realizacją zamówienia, lecz nie obeszło się bez burzliwej dyskusji i szeregu komentarzy z każdej strony. Szczegóły w protokole, a reasumując, to sama procedura przetargowa nie budziła zastrzeżeń, bo formalnie Pan Mikielski,  który wygrał przetarg, spełnił warunki wymagane w zamówieniu. Inną sprawą jest fakt, że nie posiadając własnego sprzętu odśnieżającego w wystarczającej ilości, posiłkował się podwykonawcami, co jest dopuszczalne i zgodne z prawem. Jednakże wątpliwości wzbudza fakt, że główny podwykonawca ( firma Eko z Jeleniewa ) zobowiązała się użyczyć Panu Mikielskiemu między innymi trzy sztuki sprzętu ciężkiego odśnieżającego w postaci samochodów marki MAN, które nie pojawiły się na naszych drogach nawet na wyraźne polecenie zamawiającego, czyli Wójta, bo okazało się, że nie były w dyspozycji głównego wykonawcy, czyli Pana Mikielskiego. Ba ! Wyrażono nawet wątpliwości, czy aby w ogóle firma Eko dysponuje taką ilością sprzętu odśnieżającego. Być może tak, lecz tego oficjalnie nie sprawdzano, wierząc w wiarygodność dokumentów. Spełnienie warunków tego zamówienia miało spowodować możliwość szybkiego, skutecznego i ekonomicznego odśnieżenia naszych dróg, co bez użycia sprzętu ciężkiego wydaje się niemożliwe. Odśnieżanie tylko pojazdami lekkimi ( różnego rodzaju traktory ) znacznie wydłuża czas odśnieżania, nie daje oczekiwanego efektu i generuje koszty; koszty, które były przecież priorytetowe przy wyborze oferty przetargowej. Powstało pytanie, czy Pan Wójt nie powinien zakończyć współpracy z tak kłopotliwym wykonawcą poprzez rozwiązanie umowy i wyłonienie innego, bardziej rzetelnego odśnieżającego ( podstawy prawne do takiego posunięcia istnieją i jest to możliwe ). Zdania były podzielone, ale ponieważ jest to kompetencja Wójta, więc i decyzje w tej sprawie będzie podejmował Pan Wójt. Dla uzupełnienia : Pan Mikielski zakupił w ostatnim czasie ciężki pojazd do odśnieżania marki KRAZ i zgłosił go formalnie do odśnieżania ( bez komentarza ).

Następną sprawą, omawianą na tym posiedzeniu, była nasza oświata. Temat został wywołany przez Wójta Gminy w celu przedyskutowania pod kątem przekształcenia Szkoły Podstawowej  i Publicznego Gimnazjum w Wiżajnach w zespół tych szkół. Nie mam tu na myśli budowy nowego obiektu, bo jest to oczywiście nie realne ze względów finansowych, lecz reorganizację systemu szkolnictwa w naszej gminie. Działanie to, według przekazanej radnym informacji, miałoby przynieść gminie oszczędności. Cały system oświatowy kosztuje gminę ponad 3 mln 20 tys. zł, z czego ponad 2 mln 178 tys. zł to subwencja oświatowa ( dotacja z budżetu państwa ). Tak więc generalnie dołożyć musimy z budżetu gminy ponad 842 tys. zł. Jednakże musimy wiedzieć, że w tej kwocie ponad 325 tys. zł stanowi koszt dowożenia dzieci, co nie jest dotowane z budżetu państwa. Również państwo nie dopłaca, jak dotychczas, do oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej, których mamy dwa. Nie chodzi tu o Punkt Przedszkolny ” Jestem sobie przedszkolaczek „, co jest odrębną sprawą. Zważywszy na złożoność całej sprawy, poprosiliśmy obie panie dyrektor, Panią Głosek i Panią Wierzchowską, aby przedstawiły swój punkt widzenia. Po szczegóły odsyłam do protokołu z posiedzenia. Powiem tylko, że po wysłuchaniu wszystkiego za i przeciw radni nie zdecydowali się na proponowane przez Pana Wójta zmiany. Dodam jeszcze, iż różnica zdań nie wpłynęła destabilizująco na pracę samorządu, jak to bywało za starych znanych czasów i dyskusja zakończyła się w tej świadomości, że idą ciężkie czasy dla szkół i samorządów, bo niestety dzieci coraz mniej, a wielość uczniów przekłada się na wysokość subwencji. Taka prognoza nie napawa optymizmem i, niestety, musimy powoli przygotowywać się na zmiany, które nie będą wytworem fantazji jednego, czy drugiego wójta, lecz potrzebą wymuszoną przez demografię i finanse.

Dwa tematy powyżej opisane okazały się tak zajmujące, że zabrakło już czasu na zagadnienia związane z naszymi śmieciami. Temat oświaty musieliśmy omówić ze względu na naglące terminy, gdybyśmy zabrali się rzeczywiście w tym roku za tworzenie zespołu szkół. Podejmowanie uchwał dotyczących gospodarki odpadami planujemy na najbliższej sesji  29 stycznia  2013 r. ( wtorek ), a posiedzenie komisji poświęcone głównie właśnie temu zagadnieniu planujemy na 15 stycznia ( również wtorek ). Jeżeli ktoś doczytał do końca, to dziękuję za wytrwałość i pozdrawiam.

Walenty Wałejko

Podziel się na:
 • Print
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

6 myśli na temat “Odbyło się …

 • 10 stycznia 2013 o 18:46
  Permalink

  Pan M. chytry zawsze BYL, ale teraz to już chyba przeszedł samego siebie 😉 w połowie zimy kupił samochód i uważa, że tym samym wybieli swoje grzeszki? proszę poczytać sobie wypowiedź kogos z gminy krasnopol, a ktoś kto bardzo ciekawy może w necie sobie sprawdzic powierzchnie tamtej gminy, i porównac sobie nasze wydatki do tamtych, ja już to zrobiłam- ciekawe spostrzeżenie 😉

  Odpowiedz
 • 10 stycznia 2013 o 19:11
  Permalink

  Nie odśnieżajmy prywatnych dróg dojazdowych będzie napewno taniej.

  Odpowiedz
  • 10 stycznia 2013 o 19:22
   Permalink

   Odp dla bajka. Pani chyba naprawde żyje w bajce, przecież w wiz. ma po wyborach być lepiej a nie gorzej, więc jak to by wyglądało ze strony nowego P.Wojta zeby nie odśnieżał dróg dojazdowych skoro były Wójt robil to od lat kilku. a jezeli pani nie załapała dlaczego wyszło tak drogo to niech sobie pani jeszcze raz przeczyta artykuł tam jest wszystko wyraźnie napisane gdzie jest pies pogrzebany, życzę udanej lektury

   Odpowiedz
 • 11 stycznia 2013 o 08:19
  Permalink

  Jak widać nie tylko w Wiżajnach mają pomysły łączenia szkół, trochę humorystycznie ale prawdziwie o Rutce-Tartak – http://krzysztofmaslowski.webs.com/ we wpisach: „Moje fantasmagorie” i „Majstrowanie przy oświacie” możemy o tym poczytać.

  Odpowiedz
 • 14 stycznia 2013 o 15:16
  Permalink

  Witam, ja krócutko chciałabym się odnieść do władania obecnego wójta, w artykule Odbyło się P. Przewodniczący pisze o tym, że firma Eko wynajęła panu M. swoje ciężarówki po to, zeby odśnieżanie szło sprawnie, więc dlaczego P. Wójt nie wzywa tych ciężarówek skore one robią to szybciej i sprawniej??? czy aby panu wójtowi nie zależy aby gmina za odśnieżanie zapłaciła mniej, wszyscy o godz 7 mieli przejezdne drogi zamiast o 15tej, jak to często w ostatnim czasie bywało??? dlaczego na tym blogu wypowiada się P. Przewodniczący, a nie ma ani jednego wpisu naszego P. wójta??? nie byłam zwolenniczką człowieka, który nie jest rolnikiem, który nie rozumie problemów rolników. referendum odbyło się po to, żeby odwołać p.L. ale jak widac niewiele to nam dało, 48tys. to duże pieniądze wielu ludzi z Wiżajn i okolic takiej sumy nie widziało jeszcze jednym kawałku, a my, czyli gmina musimy taką kwotę zapłacić za czyjąś nieudaczność??? jak to możliwe, że nikt do tej pory nie sprawdził czy firma Eko dysponuje taka ilością pojazdów z pługami, no bo wybaczcie ludzie nie przyjadą chyba do nas odśnieżać śmieciarami, bo tych chyba akurat mają najwięcej. pozdrawiam Honorata

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_2__974818834', '1566649564', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']


Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '1566649564' WHERE `option_name` = '_transient_timeout_2__536483053'

Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '{\"photocrati-ajax#ajax.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/ajax\\/static\\/ajax.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/gritter.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/gritter.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/css\\/gritter.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/css\\/gritter.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery.nextgen_radio_toggle.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery.nextgen_radio_toggle.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.js\",\"photocrati-frame_communication#frame_event_publisher.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/frame_communication\\/static\\/frame_event_publisher.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_related_images.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_related_images.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#common.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/common.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#trigger_buttons.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/trigger_buttons.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#jquery.waitforimages.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/jquery.waitforimages.min.js\",\"photocrati-nextgen_basic_gallery#thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_basic_gallery\\/static\\/thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.min.js\",\"photocrati-lightbox#lightbox_context.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\\/lightbox_context.min.js\",\"|photocrati-lightbox|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\",\"photocrati-lightbox#thickbox\\/nextgen_thickbox_init.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\\/thickbox\\/nextgen_thickbox_init.min.js\",\"photocrati-nextgen_basic_gallery#thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_basic_gallery\\/static\\/thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.min.css\",\"photocrati-nextgen_pagination#style.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_pagination\\/static\\/style.min.css\"}' WHERE `option_name` = '_transient_2__536483053'