Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1566645821.8876399993896484375000', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_statpress']
INSERT INTO wp_statpress( date, time, ip, urlrequested, agent, referrer, search, nation, os, browser, searchengine, spider, feed, user, timestamp ) VALUES ( '20190824', '11:23:42', '34.239.158.107', 'p=1780', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '','', 'en-us', '', '', '', 'CCBot', '', '', '2019-08-24 11:23:42' )

Ile za śmieci ?

Ile za śmieci ?


Notice: Undefined index: Print in /home/wizajnyinfo/ftp/wp-content/plugins/sociable-polska-edycja/sociable.php on line 928

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_3__2899230903', '1566647622', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_3__2899230903', '[\"ID\",\"post_author\",\"post_date\",\"post_date_gmt\",\"post_content\",\"post_title\",\"post_excerpt\",\"post_status\",\"comment_status\",\"ping_status\",\"post_password\",\"post_name\",\"to_ping\",\"pinged\",\"post_modified\",\"post_modified_gmt\",\"post_content_filtered\",\"post_parent\",\"guid\",\"menu_order\",\"post_type\",\"post_mime_type\",\"comment_count\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_5__2899230903', '1566647622', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_5__2899230903', '[\"gid\",\"name\",\"slug\",\"path\",\"title\",\"galdesc\",\"pageid\",\"previewpic\",\"author\",\"extras_post_id\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_6__2899230903', '1566647622', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_6__2899230903', '[\"pid\",\"image_slug\",\"post_id\",\"galleryid\",\"filename\",\"description\",\"alttext\",\"imagedate\",\"exclude\",\"sortorder\",\"meta_data\",\"extras_post_id\",\"updated_at\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_4__495306993', '1566647622', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_4__495306993', '\"\"', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Do zdecydowanej większości z nas dotarła już zapewne wiadomość, że od 1 – go lipca 2013 r. wchodzi w życie znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zajdą ogromne zmiany, nazywane nawet rewolucyjnymi, jeśli chodzi o gospodarkę odpadami komunalnymi, choć nie wszystkie będą przez nas, jako zwykłych obywateli, bezpośrednio zauważone.   <<CZYTAJ WIĘCEJ>>

Podstawowa informacja, to jest taka, że odpowiedzialność za nasze śmieci bierze gmina i to ona będzie nas rozliczać według określonych stawek za ich zagospodarowanie . W tej chwili każdy z właścicieli nieruchomości posiada ( a przynajmniej powinien posiadać ) indywidualną umowę z firmą wywożącą odpady i płaci jej odpowiednie pieniądze za tą usługę. Będziemy musieli w odpowiednim czasie rozwiązać te umowy według określonych procedur, gdyż od lipca tego roku zaczniemy uiszczać do naszej gminy                 ( oczywiście poprzez bank ) opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi i to gmina będzie płacić firmie wywożącej odpady, którą wcześniej wyłoni w drodze przetargu.

Nowa ustawa narzuca na właścicieli nieruchomości obowiązek zaopatrzenia się w odpowiednie pojemniki lub worki ( pojemności i kolory będą określone ), a później dbania o ich stan techniczny i sanitarny. Dlatego między innymi większość z nas otrzymała oferty odkupienia używanych w tej chwili pojemników na śmieci.

Będziemy też ” ZACHĘCENI ” do selektywnej zbiórki naszych odpadów komunalnych. Wyposażymy się w dwa różne pojemniki i oddzielimy tak zwane zmieszane odpady komunalne od ” odpadów suchych „, czyli papieru, szkła, tworzywa sztucznego, metalu i opakowań wielomateriałowych. Będziemy mieli również możliwość korzystania z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych ( PSZOK ), gdzie powinniśmy bez problemu zostawić takie rzeczy, jak np. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i odpady wielkogabarytowe, opony, chemikalia, baterie, akumulatory, czy też odpady budowlano – remontowe. O lokalizacji PSZOK – u oraz zasadach korzystania z niego będziemy poinformowani. Przewidziane są również tak zwane „gniazda”  do zbierania wszelkiego szkła, czyli pojemniki, o których lokalizacji również będziemy poinformowani. Do tego jeszcze dwie akcje w ciągu roku zbierania wszelkich rupieci i rzeczy niepotrzebnych prosto z naszych domów według podanego harmonogramu ( coś na wzór wystawek znanych co niektórym z zagranicznych wojaży ).

Teraz wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jest propozycja zaakceptowana przez radnych na ostatnim posiedzeniu wspólnym wszystkich komisji R G Wiżajny, jakie odbyło się 15 stycznia tego roku, aby opłata ta była wnoszona od gospodarstwa domowego. Gospodarstwa domowe będą podzielone na  1, 2, 3, 4, 5 lub 6 i więcej osobowe. Są proponowane następujące stawki opłat miesięcznych od gospodarstwa domowego, które zobowiąże się segregacji odpadów : odpowiednio, w zależności od ilości osób rzeczywiście mieszkających w gospodarstwie domowym (nie dotyczy osób zameldowanych, a mieszkających zupełnie gdzie indziej) – 9 zł , 18 zł , 26 zł , 34 zł , 40 zł i 45 zł. W ten sposób unikamy wygórowanych opłat dla gospodarstw domowych wielopokoleniowych, wielodzietnych przy założeniu, że i tak ilość wyprodukowanych odpadów oraz koszt odbioru nie jest wprost proporcjonalny do ilości zamieszkujących osób. Właściciele nieruchomości niezamieszkałej przez ludzi płacić będą za pojemnik w zależności od jego pojemności ( dotyczy to przede wszystkim naszych przedsiębiorstw usługowo – handlowych, szkół, banku itd. ). Wyróżniamy pojemniki od 60 litrów do 1100 litrów pojemności i opłata miesięczna od 10 do 90 zł. (odpady segregowane) w zależności od wielkości pojemnika.

Każde gospodarstwo dom. i właściciele nieruch. niezamieszkałych są ustawowo zobowiązani do złożenia ( do 31 marca 2013 r. ) odpowiedniej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Będzie w niej punkt dotyczący  zobowiązania do segregowania naszych śmieci. Gdybyśmy nie zdecydowali się na segregację, do czego mamy prawo, musimy wiedzieć, że zapłacimy wtedy podwójnie .

Tak to mniej więcej miałoby wyglądać w naszej gminie. Nie są to informacje pełne, bo pozostaje jeszcze wiele szczegółów do omówienia. Ustawa nakazuje samorządom przeprowadzenie kampanii informacyjno – edukacyjnej na temat segregowania odpadów i w ogóle nowego systemu gospodarki odpadami. W naszej gminie taka akcja informacyjna ruszy na dobre w lutym, po podjęciu przez Radę Gminy Wiżajny stosownych uchwał dotyczących właśnie spraw poruszanych w tym artykule, co nastąpi na najbliższej Sesji Rady Gminy Wiżajny planowanej na 29 stycznia 2013 r.

Walenty Wałejko

Podziel się na:
 • Print
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

Jedna myśl na temat “Ile za śmieci ?

 • 21 stycznia 2013 o 11:06
  Permalink

  No Panie Walenty i Panie Wójcie w końcu będzie czysto i taniej. Obecnie dla MPO płacę 55 zł miesięcznie za poj. 660. A według tej ustawy zapłacę 34 zł. I w końcu sąsiedzi nie będą podtruwali paląc plastiki i Bóg wie co jeszcze, tylko będzie sprawiedliwie. Popieram i brawo.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_2__974818834', '1566647622', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']


Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '1566647622' WHERE `option_name` = '_transient_timeout_2__536483053'

Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '{\"photocrati-ajax#ajax.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/ajax\\/static\\/ajax.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/gritter.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/gritter.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/css\\/gritter.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/css\\/gritter.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery.nextgen_radio_toggle.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery.nextgen_radio_toggle.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.js\",\"photocrati-frame_communication#frame_event_publisher.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/frame_communication\\/static\\/frame_event_publisher.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_related_images.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_related_images.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#common.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/common.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#trigger_buttons.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/trigger_buttons.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#jquery.waitforimages.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/jquery.waitforimages.min.js\",\"photocrati-nextgen_basic_gallery#thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_basic_gallery\\/static\\/thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.min.js\",\"photocrati-lightbox#lightbox_context.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\\/lightbox_context.min.js\",\"|photocrati-lightbox|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\",\"photocrati-lightbox#thickbox\\/nextgen_thickbox_init.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\\/thickbox\\/nextgen_thickbox_init.min.js\",\"photocrati-nextgen_basic_gallery#thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_basic_gallery\\/static\\/thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.min.css\",\"photocrati-nextgen_pagination#style.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_pagination\\/static\\/style.min.css\"}' WHERE `option_name` = '_transient_2__536483053'