Na dobry początek…

 

Sporo informacji na temat Wiżajn, Gminy Wiżajny, samorządu lokalnego znajdziecie w internecie po wpisaniu hasła Wiżajny i dlatego na chwilę obecną  nie będziemy zajmować się prezentacją naszego regionu od tej strony, nazwijmy to, oficjalnej. Aby czytać dalszą treść kliknij na czytaj więcej.

Jesienią 2010 roku odbyły się wybory samorządowe , które wyłoniły między innymi rady gmin i wójtów. Skład Rady Gminy Wiżajny zmienił się radykalnie patrz, bo tylko dwóch z poprzedniego składu rady otrzymało powtórny mandat zaufania. Był to dla radnych oczywisty sygnał,że wyborcy oczekują zdecydowanych zmian w kierunku poprawy kierowania i zarządzania gminą. Wójtem gminy w drugiej turze wyborów został Pan Józef Laskowski, który w poprzedniej kadencji również  sprawował tę funkcję i również poprzednia rada gminy próbowała go odwołać poprzez referendum lecz frekwencja była niewystarczająca, aby odwołanie było skuteczne. Zdecydowana większość uczestników referendum była za odwołaniem wójta. Wyniki poprzedniego referendum patrz tutaj.

Przeanalizujmy wyniki wyborów. Patrząc wprost, nie wnikając w meandry i kulisy kampanii wyborczej, społeczeństwo Gminy Wiżajny zdecydowało, że dla uzdrowienia sytuacji w samorządzie gminnym wystarczy zmienić radnych gminy zostawiając tego samego wójta. Wprawdzie Pan Józef Laskowski w konfrontacji ze swoim kontrkandydatem Panem Jackiem Pietrukiewiczem zwyciężył tylko 7 głosami ,ale jednak zwyciężył . Czy była to decyzja słuszna i trafna? Odpowiedź na to pytanie każdy wyborca musi dać sobie sam. My, jako radni, wybrani przez Was na swoich przedstawicieli, postaramy się pomóc w podjęciu tej decyzji, naświetlając rzeczywisty obraz działania Samorządu w Gminie Wiżajny. Zachęcamy do aktywnego myślenia i dyskusji.

Walenty Wałejko

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay