Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1566645416.3846609592437744140625', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_statpress']
INSERT INTO wp_statpress( date, time, ip, urlrequested, agent, referrer, search, nation, os, browser, searchengine, spider, feed, user, timestamp ) VALUES ( '20190824', '11:16:56', '34.239.158.107', 'p=1880', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '','', 'en-us', '', '', '', 'CCBot', '', '', '2019-08-24 11:16:56' )

Ach te śmieci !

Ach te śmieci !


Notice: Undefined index: Print in /home/wizajnyinfo/ftp/wp-content/plugins/sociable-polska-edycja/sociable.php on line 928

W ostatnim czasie nasze lokalne media, czyli Radio 5 oraz Gazeta Współczesna, a zwłaszcza radio, rozpętały niezłą burzę wokół stawek opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Chciałbym zwrócić uwagę na nierzetelność podanej informacji. Otóż dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że stawka za odbiór śmieci od najliczniejszych rodzin w naszej gminie wynosi prawie 100 złotych miesięcznie. Faktycznie taka wiadomość powinna zaniepokoić każdego, ale powoli i po kolei.

Na początku wyjaśnijmy sobie cel przyświecający twórcom znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Po pierwsze ustawa dokonała wdrożenia szeregu dyrektyw Wspólnoty Europejskiej, do czego zobowiązaliśmy się przystępując do Unii Europejskiej. Niewywiązywanie się ze zobowiązań skutkuje między innymi wysokimi karami finansowymi płaconymi z naszych pieniędzy. Po drugie nowy system ma spowodować zlikwidowanie dzikich wysypisk śmieci, wyrzucanie odpadów w lasach, do przydrożnych rowów itp. oraz zaprzestanie spalania w naszych piecach śmieci ( szczególnie toksycznych odpadów plastikowych). Oczywiście bez wzrostu świadomości ekologicznej społeczeństwa nie osiągnie się stuprocentowego wyniku.

Zważywszy na to, że gminy zostały zobowiązane do osiągnięcia różnorakich  poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia naszych odpadów oraz ograniczenia odpadów biodegradowalnych przekazywanych do składowania [ Art. 3b i Art. 3c ustawy ] , nie sposób będzie sprostać tym wymogom, jeżeli nie założy się selektywnego sposobu zbierania odpadów komunalnych jako sposobu normalnego i podstawowego. Toteż analizując śmieciowe stawki proponuję większą uwagę poświęcić tej grupie od 9 do 45 złotych miesięcznie. Nie osiągnięcie przez gminy wyżej wspomnianych poziomów i ograniczeń również będzie skutkować karami finansowymi płaconymi z gminnych pieniędzy ( w domyśle – naszych ). Mówi o tym Art. 9z w powiązaniu z Art. 9x ust.3 ustawy o utrzymaniu czystości itd. Gdyby ktoś naprawdę się uparł i nie chciał współuczestniczyć w tym przedsięwzięciu poprzez segregację swoich odpadów komunalnych, to proszę bardzo, ma do tego pełne prawo, bo w końcu żyjemy w tzw. demokracji, ale godzi się wówczas na podwyższone stawki. Myślę, że w naszej gminie segregacja została na tyle uproszczona, iż nie ma sensu narażać się na niepotrzebne koszty.

W tej chwili płacimy (niektórzy nie płacą) za wywiezienie zawartości naszego  pojemnika na śmieci w nieznane. Od lipca tego roku będziemy płacić nie za wywóz lecz za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Z naszych opłat gmina pokryje koszty odbierania, transportu, zbierania, odzysku i unieszkodliwiania odpadów oraz tworzenia i utrzymania punktów selektywnej zbiorki odpadów, jak również całej obsługi administracyjnej tego systemu (Art. 6r.).  W Polsce zdecydowana większość odpadów komunalnych trafia na składowiska, a tylko niewielka ich część jest przetwarzana bądź utylizowana. Jeśli omawiany system zadziała prawidłowo, to po jakimś czasie ta proporcja powinna się odwrócić. Każdy z nas może przyłożyć swój palec do dbałości o czystość naszego środowiska.

Co w zamian za opłatę ? Jeden raz w miesiącu wypróżniane będą nasze dwa pojemniki (zbiórka selektywna). W jednym zbierzemy następujące frakcje odpadów : papier i tektura, szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale. W drugim pojemniku umieszczamy tzw. odpady zmieszane, łącznie z popiołem z paleniska, jeżeli nie zagospodarujemy go inaczej. Nieprzymusowe lecz dopuszczalne będą kompostowniki do odpadów biodegradowalnych. Firma odbierająca nie może mieszać ze sobą śmieci z dwóch wspomnianych pojemników. Oprócz tego w Wiżajnach zostanie urządzony punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, gdzie bezpłatnie będziemy mogli sami dostarczyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i odpady wielkogabarytowe, zużyte opony, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane leki oraz odpady budowlano-remontowe w ograniczonej ilości. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i odpady wielkogabarytowe oraz zużyte opony będą dodatkowo zbierane dwa razy w roku w ramach okresowej zbiórki według podanego grafiku z terenu nieruchomości. Odpady komunalne będą odebrane od wszystkich mieszkańców bez względu na ich ilość z wyjątkiem odpadów budowlano-remontowych (do 5 m sześciennych od jednego gospodarstwa domowego) lub innych, których rodzaj i ilość wskazują na ich niekomunalne pochodzenie.

W najbliższym czasie w naszej gminie ruszy kampania informacyjno – edukacyjna w temacie segregacji odpadów. Wójt, Radni oraz pracownicy Urzędu Gminy postarają się przekazać wszystkie potrzebne wiadomości, aby mieszkańcy gminy mogli w miarę spokojnie przejść przez tą zmianę. Postarajmy się zrozumieć, że Gmina wykonuje tylko narzucony ustawą obowiązek i nie ma żadnego interesu, aby nakładać jak najwyższe opłaty za śmieci, bo choć stanowią one dochód gminy, to jednak zarabiać na tym nie można, a jedynie pokryć koszty systemu zagospodarowania naszych odpadów.

Walenty Wałejko

Podziel się na:
 • Print
 • Facebook
 • Mixx
 • Google Bookmarks
 • Blogplay

28 myśli na temat “Ach te śmieci !

 • 3 lutego 2013 o 19:10
  Permalink

  Walku możesz im pisać i pisać, a i tak nie rozumieją. Pozdrawiam 🙂

  Odpowiedz
  • 4 lutego 2013 o 12:13
   Permalink

   Wstyd mi, że taka osoba jak zatroskany mieszka w naszej gminie.Obrażaj sam siebie,albo swoja rodzine może Ci wybaczy!!!!!!
   Zadałam pytanie dostalam odpowiedż odnośnie podpisywania umowy.
   Dalsze moje pytania…
   1) Gdzie będzie segregowanie i składowanie tych śmieci?
   2) Czy gmina zapewni pojemniki na segregowane śmieci? W tej chwili mamy propozycje wykupienia pojemnika znajdującego sie na naszej posesji.
   3)Dlaczego nikt nie informuje ludzi o konieczności wymówienia umowy dla MPO i to 3 miesiecznym wypowiedzeniem?
   4)Dlaczego mam płacić za śmieci, które nie wytwarzam?To,że mam zameldowane w domu 6 osób to nie znaczy,że każda ta osoba wytwarza śmieci,dlaczego nie ustalono stawki od gospodarstwa?
   5)Gmina będzie musiała zatrudnić osoby do obróbki tych śmieci,kto bedzie o tym decydował? a może to już jest ustalone komu tak ciepła posadka przypadnie,bo słychac już różne wersje?
   Mam nadzieję otrzymać konkretne odpowiedzi za które dziekuje.

   Odpowiedz
 • 4 lutego 2013 o 12:40
  Permalink

  panie Przewodniczacy ja chciałbym panu podsunąc pewien pomysł odnośnie sprzetu elektronicznego i mebli. moim zdaniem bez sensu jest budowanie jakiegos punktu zbiorki w wiż, po prostu sa ludzie którzy maja go czym dowieźć sa tacy którzy mają tylko sam. osob. sa tacy co mają tylko konia,a są i tacy co mają rower, albo i nie,więc moja propozycja jest taka,niech w określonym dniu dana wieś,kilka wsi wystawi to przy drodze, firma do tego zobowiązana to zabierze i po kłopocie,wtedy ten stary sprzęt wyrzuci nawet ten co ma tylko dwie nogi i ręce.Panu gratuluje odwalania dobrej roboty w każdej dziedzinie, wiem jakie ma pan gospodarstwo,tam musi sobie pan poradzic, w gminie prowadzic sesje, dokonywac wpisów na blogu,a śmietankę spija ktoś inny,bo niestety ludziom z wiż. chyba już do reszty odbilo i niestety za 30 srebrników sprzedali stanowisko wójta gościowi(niby z wiż)który pojęcia nie ma na temat rządzenia,przykład odsnieżania,gdybym ja zamówił gościa co by miałby mi zaorać pole i robiłby to jak ci robili z tym śniegiem to podziekowałbym mu po pierwszej godz.orki,mało tego jeszcze by ode mnie nie dostał ani grosza!!!nie miał bym nic, gdyby ten pan wygrał wybory uczciwie,a on załatwił sobie stanowisko komisarza tym samym powalając innych kandydatow na kolana!!!gdzie to całe sanfrancisko,które pan P. przed wyborami nam obiecał??? w pierwszej turze głosowalem na kogoś innego,w drugiej już niestety nie miałem wielkiego wyboru,więc wybrałem to tak zwane lepsze zło choć było mi z tego powodu niezmiernie przykro!!!zrobiłem jak to kiedyś mówił P.Wałęsa, niechcem,ale muszem!!!

  Odpowiedz
 • 4 lutego 2013 o 15:14
  Permalink

  Dla mnie to strona jest ok dużo informacji o gminie tak dalej

  Odpowiedz
 • 7 lutego 2013 o 13:26
  Permalink

  Panie przewodniczący prosze podziękowac panu wójtowi za sprawna akcje odśnieżania 05 02, otóż spotkałem w tym dniu pana odśniezajacego czymś w rodzaju kamaza jadącego droga powiatowa gdzieś 20kmh na godz.z opuszczonym pługiem, czy nasza gmina jest naprawde taka bogata, żeby odśnieżać to co do nas nie należy? zimą rok do tyłu miałem okazję widziec żułty samochod tamtej firmy jak przejezdzal droga z wiżgór w kierunku oklin, na 1szy rzut oka widać było, że gość ma jaja, jechał jak szalony, tu mogła gmina zaoszczedzić choćby na przejazdach, a i śnieg to też lecial w pole jak z dmuchawy. miałem okazję się temu przyjrzec, na mój zdrowy chłopski rozum to ta tańsza oferta jest totalną porazką!!! ludzie mówią ze L. rozpuścił mieszkańców odśnieżaniem pod sam próg i ja się też ztym zgadzam, tak być nie powinno, rozumiem ludzie starsi samotni, oczywiście, ale młodzi ludzie powinni sami ruszyć swój tyłek, ja do siebie odśnieżam sam, a pan P. odśnieża jeszcze powiatówki? coś tu chyba nie tak. może by tak ktoś za tym panem pojezdził sprawdził jak i z jaką prędkościa to robi, w końcu na ten cel ida i moje pieniądze(podatek rolny za 70ha) proszę wybaczyć, że tak póżno, ale mam ograniczony dostęp do internetu, pozdrawiam Z.L.

  Odpowiedz
 • 8 lutego 2013 o 06:42
  Permalink

  A ja sobie myślę że w roku wyborczym to powinno to wszystko być załatwiane tak aby wyborcy ponieśli jak najmniejsze koszty . Pan wójt i cala rada podcinają sobie swoimi ostatnimi poczynaniami skrzydelka

  Odpowiedz
  • 8 lutego 2013 o 07:40
   Permalink

   głupoty piszecie o tym podcinaniu bo Oni robią to co odgórnie narzucone,było tam napisane, dwa wpisy zostały poświęcone na to i wytłumaczone jak krowie na pastwisku ,a wy dalej krzyczycie, ja przeczytałem i wiem o co chodzi, trochę się interesujecie ludzie bo kompromitujecie siebie…..

   Odpowiedz
 • 12 lutego 2013 o 09:16
  Permalink

  Szanowny Panie Przewodniczący. Czy nie prawda jest, że rodzina wieloosobowa za nieposegregowane śmieci zapłaci prawie 100 złotych? Czy gdyby to Rada J. Laskowskiego przyjęła taką decyzję, to też tak samo by Pan tłumaczył i uspokajał ludzi?

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2013 o 12:04
  Permalink

  Szanowny / Szanowna ja, a czy mógłbym poznać powód, dla którego rodzina wieloosobowa miałaby nie segregować swoich odpadów ?

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2013 o 16:20
  Permalink

  Szanowny Panie. Dlaczego teraz ważniejsze są stawki za segregowanie? Przecież podstawą są dotychczasowe a segregacja to novum. Nierzetelne jest podanie najpierw stawek za posegregowane i zarzucanie mediom nierzetelnosci, kiedy podają czyste fakty. Podejrzewam, że media były dobre, kiedy walczyliscie o władzę. Teraz są „nierzetelne” bo trzeba faktycznie rządzić i informować o decyzjach. Pan pisze długie wyjasnienia na stronie, a starczy krótka tabela z której jasno wynika 90 zl od najliczniejszych rodzin.

  Odpowiedz
 • 12 lutego 2013 o 20:50
  Permalink

  Wielka szkoda, że szanowne ” ja ” nie przeanalizowało dogłębniej tematu OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI. Myślę, że dość wyraźnie to opisałem. Wkrótce poczta dostarczy do każdego domu ulotkę na ten temat, a zaraz po tym ruszy kampania informacyjno-edukacyjna w terenie, prowadzona przez Wójta Gminy, pracowników Urzędu Gminy oraz radnych. Pozdrawiam !

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2013 o 08:47
  Permalink

  nie wiem jak Ty ,ale ja zrozumiałem wszystko i co tu dyskutować więcej? wprowadziła gmina to co jej nakazano od górnie, nie może na tym zarobić i jak nie będzie mi się chciało segregować to będę płacił więcej…. ,,Ja” co za pierdoły człowieku wypisujesz? podają informację elegancko, prawdę piszą ,a nie jak za JL wszystko było ukrywane…a tabela była podana w w pierwszym wpisie o śmieciach, kompromitujesz się człowieku,,,

  Odpowiedz
 • 13 lutego 2013 o 14:14
  Permalink

  Do Rysia,Ty sie sam czlowieku kompromitujesz,skończ pierdaczyć o tej całej jawności,bo to wcale tak nie jest, weż na ten przykład zimę, przetarg jeśli chodzi o cięzaruwki wygrało z tego co ludzie gadali Eko, a Ty widziałes te ciężarówki na naszych drogach bo ja nie.zamiast tego z żółwią prędkością jezdziły jakies stare niedobitki co narazilo gminę na potężne koszta,i wiemy dlaczego kto inny wygrał a kto inny rozsuwał?i gdzie tu ta cała jawność? Takiś mądry to idź do tej jawnej władzy dowiedz sie dlaczego tak było i potem nas wszystkich oświeć na tym portalu.nastepna sprawa to ludzie mieszkajacy w wiż.mówią,że rzadko ten samochodzik pana wójta stoi pod nasza gmina,przyjeżdża o której chce i jedzie o której chce,a my łożymy na jego pensyjkę.więc jeszcze raz powtarzam nie ma się czym za bardzo zawchwycać, po za tym człowiek honorowy nie załatwiałby sobie stanowiska komisarza, aby tym samym wykosić swoich kandydatów, szedłby z nimi łeb w łeb prowadząc uczciwą kampanię wyborczą.takie są niestety realia,a poczekajmy trochę na rozwój dalszych wydarzen.pozdrowiam pana Rysia

  Odpowiedz
  • 13 lutego 2013 o 18:26
   Permalink

   wygrał Pan Mikielski z tego co wiadomo,a eko to tylko jakiś podwykonawca… ja tam nie wiem o której wójt przyjeżdża i odjeżdża, nie zachwycam się nowym wójtem bo nie daje powodów odśnieżanie leży w tym roku, ale przekaz informacji jest jaśniejszy, a koszt odśnieżania był podany i na koniec sezonu też pewnie zostanie podany końcowy, więc człowieku spokojnie i się nie ,,buzuj” pozdr

   Odpowiedz
   • 14 lutego 2013 o 12:38
    Permalink

    Publiczne Jest tylko to co jest wygodne. Tam jest tylko cena. A gdzie można znaleźć informację o tym jakie auta dało nam to EKO.Których nikt do tej pory nie widział? I gdzie ta cała jawność o której piszecie ?Skoro są auta a na drogach ich nie ma to znaczy, że ktoś tu się z kimś po prostu dogadał, bo inaczej po jaką cholerę wstawiać to do publicznej wiadomości, że taka jest cena sprzętu ciężkiego? za wrednego J.L. jak były auta to jeździły i odśnieżały… Czyż nie tak ?

    Odpowiedz
    • 15 lutego 2013 o 10:11
     Permalink

     wejdźie sobie łaskawie w zakładkę ,,referendum ,,Ostatnie akcenty” i poczytajcie sobie po co odwoływaliśmy J.L. otóż żeby zlikwidować erę prawa J.L.no fakt, wspólnymi siłami udało się nam to załatwić, ja też w to włożyłem swoje 5gr, ale trzeba nam się zastanowić co dostaliśmy w zamian? Czy przypadkiem zamiast ery L. nie mamy ery P.?bo od pierwszych opadów śniegu mieszkańcy i Pan Przewodniczący piszą, że z odśnieżaniem jest coś nie tak, (sprzęt Eko tylko na papierze)traktory sa do odsuniecia jakichś dojazdów, a byczą część roboty powinien wykonywać sprzęt cięzki. więc dlaczego do tej pory w tym temacie jeszcze nikt nic nie zrobił? czyżby dzieje się w naszej gminie coś złego? czy nowemu wójtowi nie zależy na tym, żeby gmina miała sprawną usługę odśnieżania i w ten sposób zaoszczędziła pieniądze, które np po zimie mogłyby pójść na poprawienie stanu dróg? nie wiem, jak innych, ale mnie bardzo zastanawia o co w tej całej bajce chodzi?

     Odpowiedz
 • 13 lutego 2013 o 18:36
  Permalink

  Do Rolnika!!! Wcale na pewno nim nie jesteś!!! Tylko CWELEM jakimś.
  Ludzie w Wiżajnach widzą jak to obecny wójt ok 7,30 dojeżdża do pracy. A czy poprzedni wojt to nie dowoził najpierw dzieci do szkoły?, potem pił kawkę z p.dyr. i jechał doić kózki?, albo traktorem poletka obrabiać, A w urzędzie bywał podobno tylko kiedy mu się chciało, bo to był pan nad pany i na urlopach nie bywał, bo przecież kampanie antyreferendalne trzeba było robić, taki zapracowany, czy nie tak? Odpowiedz drogi przedmówco. I w delegacje jeździł tak, że aż o sądy się sprawy obijały. O tym wszystkim ludzie tyle gadali. No jak to było oświeć mnie plllllllis !!!!

  Odpowiedz
 • 18 lutego 2013 o 15:32
  Permalink

  Nie minął jeszcze rok od referendum, a ludzie już zapomnieli jak Pan Józef Laskowski zarządzał gminą, jak „dbał” o gminne pieniądze. Jeśli ktoś chce sobie przypomnieć niech poczyta raport Regionalnej Izby Obrachunkowej na temat „gospodarności” Pana byłego (chwała Bogu!) wójta.
  Niestety okazuje się też, że powiedzenie „ktokolwiek, tylko nie JL” także nie rozwiązało problemów w gminie. Niestety, można już mówić o serii niepowodzeń Pana P. Ale kogo to obchodzi…? Tu liczy się kto nawiezie więcej makaronu, odśnieży pod same drzwi i wszystko da GRATIS!!! Komuna jeszcze żyje w mentalności mieszkańców i dużo wody jeszcze musi upłynąć zanim drgnie cokolwiek. A nie zmieni się nic, bo do wybory to jedna wielka mistyfikacja, a ludzie nic nie kumajo;) I całkiem realne, że następne wybory wygra ktoś pokroju JL, bo naród głodny i śniegu pada sporo…

  Odpowiedz
  • 19 lutego 2013 o 14:04
   Permalink

   Mnie obchodzi. Co tu się dziwić, że wybory to mistyfikacja skoro obecny włodarz załatwił sobie stanowisko komisarza i przed wyborami uśmiechał się do każdego i klepał po ramieniu! I jak tu nie wybrać takiego uprzejmego i miłego człowieka po tym jak przez ostatnie 6 lat mieliśmy niewychowanego gbura za władce! Ale chyba nawet dzieciak z przedszkola w to nie uwierzy, że wojewoda P. spośród ludzi mieszkających w Wiżajnach nie znalazł osoby godnej zastąpienia na jakiś czas wójta!!!

   Odpowiedz
  • 21 lutego 2013 o 13:59
   Permalink

   Śmiać mi sie chce, łajacie tego J. L. fakt zasłużył sobie, ale kto jest bez grzechu niech 1szy rzuci kamień. mieszkałem kiedyś w wiż.dlatego tu od czasu do czasu zaglądam, pracuje w firmie gdzie odbywa się w roku wiele przetargów, a tak się składa, że jestem jednym z czlonków komisji przet. ostatnio pan Tuńczyk wstawił troche powyzej link do str. U. gminy, proszę mi uwierzyc ten przetarg jest źle rostrzygnięty. ten pan który złożyl oferte nr II wcale nie tak do końca przegrał… szkoda, że nie skonsultował tego z prawnikiem, bo sam jak widać nie ma na ten temat wiedzy, wcale zreszta nie musi, co dociekliwszych odsyłam do studiowania prawa zamówień publicznych. nie ma więc co na jednych wieszac psów skoro inni tez nie są bez winy 😉

   Odpowiedz
 • 23 lutego 2013 o 18:33
  Permalink

  DO PRZEWODNICZĄCEGO RADY:
  Może by Pan tak łaskawie uświadomił mieszkańców gminy ile nas kosztuje praca tych odśnieżających naciągaczy ?!!! Ostatnio wracając z Suwałk spotkałem jednego z nich jadącego koło wiatraków K150, pług opuszczony (odśnieżał drogę która raczej jest wojewódzka) z prędkością taką że pieszo można by z boku iść i wcale nie zostać w tyle! Czy nad tymi panami jest jakaś kontrola z gminy? Czy róbta co chceta!!! A i jeszcze jedno czy nie jest lekką przesadą odśnieżanie pod drzwi nawet tym co mieszkają przy samym asfalcie? Czy nowa władza boi się zostać w tyle w tym temacie ? Czekamy na odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 24 lutego 2013 o 00:05
   Permalink

   Kazimierzu może to sprawdzić lepiej nie czy czasem to nie z powiatówki odśniezali czy lepiej tak od razu na mikielskiego zwalic i pod nim dołki kopać czy pewnosć już jest, czy może jak zobaczyłem pług to na 100% to milielski bo teraz to na wojewódzkich co poniektórzy go widzieli

   Odpowiedz
 • 24 lutego 2013 o 08:54
  Permalink

  DO ZAJDA:
  Nie rzucam słów na wiatr. Nie bez powodu napisałem że to był K150. Droga z Suwałk do Wiżajn to droga wojewódzka i ona odśnieżana jest o 3 a nie o 12 w dzień. I na pewno nie takim sprzętem. Widzę to coś od początku zimy na naszych drogach i nigdy za bardzo mu się nie śpieszyło. A kasa leci z naszej kieszeni!!!

  Odpowiedz
  • 24 lutego 2013 o 09:35
   Permalink

   Pisz jaśniej Kaziu.kobieta nie zrozumie co znaczy K 150, to kierowiec, taki ruski zabytek,na złom dużo ludzie tego dziś oddają, bo to już nie te czasy, to za komuny miało swoje 5min jak ruskie cisneli nam czy było to dobre czy nie 😉

   Odpowiedz
 • 25 lutego 2013 o 09:14
  Permalink

  Może ktos mi wytłumaczy co ma odśnieżanie do śmieci? No może, że to białe g….o to też nie zły śmieć,który jak jest ciepło to się topi i dopiero wtedy pokazuje niezłe śmieci.

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2013 o 18:26
  Permalink

  Wiesz co „heniek” głupi jesteś !!!!
  Masz u mnie przydomek „pierwszy śmieć”obojetnie z jakiej miejscowości jesteś.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_2__974818834', '1566647217', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_2__974818834', '{\"photocrati-ajax#ajax.min.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/ajax\\/static\\/ajax.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/gritter.min.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/gritter.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/css\\/gritter.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/css\\/gritter.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery.nextgen_radio_toggle.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery.nextgen_radio_toggle.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.js\",\"photocrati-frame_communication#frame_event_publisher.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/frame_communication\\/static\\/frame_event_publisher.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_related_images.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_related_images.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#common.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/common.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#trigger_buttons.css||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/trigger_buttons.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#jquery.waitforimages.js||https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/mu-plugins|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag|https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/themes\\/colormag\":\"https:\\/\\/wizajnyinfo.pl\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/jquery.waitforimages.min.js\"}', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '1566647217' WHERE `option_name` = '_transient_timeout_2__536483053'

Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '{\"photocrati-ajax#ajax.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/ajax\\/static\\/ajax.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/gritter.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/gritter.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/css\\/gritter.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/css\\/gritter.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery.nextgen_radio_toggle.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery.nextgen_radio_toggle.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.js\",\"photocrati-frame_communication#frame_event_publisher.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/frame_communication\\/static\\/frame_event_publisher.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_related_images.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_related_images.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#common.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/common.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#trigger_buttons.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/trigger_buttons.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#jquery.waitforimages.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/jquery.waitforimages.min.js\"}' WHERE `option_name` = '_transient_2__536483053'