Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_doing_cron', '1566644730.4227719306945800781250', 'yes') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_statpress']
INSERT INTO wp_statpress( date, time, ip, urlrequested, agent, referrer, search, nation, os, browser, searchengine, spider, feed, user, timestamp ) VALUES ( '20190824', '11:05:30', '34.239.158.107', 'p=2085', 'CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)', '','', 'en-us', '', '', '', 'CCBot', '', '', '2019-08-24 11:05:30' )

Z ostatniej sesji

Z ostatniej sesji


Notice: Undefined index: Print in /home/wizajnyinfo/ftp/wp-content/plugins/sociable-polska-edycja/sociable.php on line 928

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_3__2899230903', '1566646531', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_3__2899230903', '[\"ID\",\"post_author\",\"post_date\",\"post_date_gmt\",\"post_content\",\"post_title\",\"post_excerpt\",\"post_status\",\"comment_status\",\"ping_status\",\"post_password\",\"post_name\",\"to_ping\",\"pinged\",\"post_modified\",\"post_modified_gmt\",\"post_content_filtered\",\"post_parent\",\"guid\",\"menu_order\",\"post_type\",\"post_mime_type\",\"comment_count\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_5__2899230903', '1566646531', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_5__2899230903', '[\"gid\",\"name\",\"slug\",\"path\",\"title\",\"galdesc\",\"pageid\",\"previewpic\",\"author\",\"extras_post_id\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_6__2899230903', '1566646531', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_6__2899230903', '[\"pid\",\"image_slug\",\"post_id\",\"galleryid\",\"filename\",\"description\",\"alttext\",\"imagedate\",\"exclude\",\"sortorder\",\"meta_data\",\"extras_post_id\",\"updated_at\"]', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_4__457641870', '1566646531', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_4__457641870', '\"\"', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Sesja odbyła się w zaplanowanym terminie i czasie, przy stuprocentowej obecności Radnych. Frekwencja dopisała, bo, oprócz Pana Wójta z pracownikami Urzędu Gminy oraz niezawodnie przybyłych Pań i Panów Sołtysów, gościliśmy na sali sporo zaproszonych  gości ( przedstawiciele władz powiatowych, Straży Granicznej, Policji, Oświaty oraz Służby Zdrowia ) oraz osób- Obywateli naszej gminy, którzy zawsze są mile widziani i których zapraszamy na kolejne obrady, choć i bez tego każdy ma prawo uczestniczyć w jakimkolwiek posiedzeniu Rady Gminy. Tak czy inaczej, dzięki wszystkim za przybycie i fajnie, że jest zainteresowanie sprawami publicznymi. Czytana przez Was relacja nie będzie szczegółowa, punkt po punkcie, bo byłaby nudna. Przedstawię tylko niektóre momenty i aspekty niektórych spraw, czego nie wyczytacie z żadnego BIP- u, czy innego źródła. A więc….

Kliknij na czytaj więcej,aby się zapoznać z dalszą częścią wpisu

Odkąd pamiętam porządek sesji zawsze zawierał punkt nt. interpelacji i zapytań radnych do Wójta. Jednakże zaraz po przegłosowaniu porządku obrad jeden z Sołtysów wystosował zapytanie, dlaczego to tylko radni, dlaczego nie sołtysi również, że też by chcieli mieć taką możliwość itd. Otóż nie ma żadnych przeszkód, aby w przyszłości ten punkt obrad bardziej uleastycznić. Zresztą za mojej bytności w Radzie Gminy nigdy nie było problemu z udzieleniem głosu komukolwiek, kto o ten głos poprosił. Podstawowa sprawa, to zachowanie powagi Sesji i nie robienie sobie ” jaj ” na poważnym forum.

Za chwilę mieliśmy tego dowód, bo jeden z Sołtysów poprosił o głos i zadał pytanie dotyczące jakiegoś biuletynu informacyjnego roznoszonego przez Pocztę w formie ulotek. Chciał chłop po prostu dowiedzieć się, kto go redaguje, gdyż podpisu na ulotce nie uświadczysz, a do tego informacje nie są prawdziwe lub co najmniej nierzetelne. Jeszcze parę innych osób wypowiedziało się w podobnym tonie, nawołując winnego zamieszania do ujawnienia się. Odbył się swoisty lincz na osobie niby anonimowej, a jednocześnie przy nieodpartym wrażeniu, że większość wiedziała doskonale o kogo chodzi i że adresat fali krytyki za nierzetelność, niepotrzebne jątrzenie, krytykanctwo, brak konstruktywności i zwykłe tchórzostwo znajduje się na sali obrad. Właściwie nie wiadomo, komu bardziej zabrakło odwagi; tym którzy nie przyznali się do autorstwa biuletynu, czy może tym, którzy nie wywołali po nazwisku autorów do tablicy. Nie dajmy się zwariować ! Nie będziemy chyba powoływać komisji śledczej, żeby zakazać krytyki tej tzw. władzy. Takie czasy to mamy już dzięki Bogu za sobą, a z drugiej strony to szkoda, że inicjatywa mogąca być użyteczną, pogrzebała chyba swoje szanse już na samym początku bojąc się wyjść z podziemia i przyjmując mało konstruktywny, krytykancki charakter.

Kilka słów wyjaśnień nt. Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wiżajny oraz uchwały dotyczącej ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych. Uchwały na ten temat podejmowaliśmy dwa miesiące temu, a teraz jedynie wprowadziliśmy pewne zmiany, które mają usprawnić i obniżyć koszty funkcjonowania naszego systemu. Zmiany są skutkiem między innymi spotkań Wójta, pracowników Urzędu i radnych z obywatelami gminy w poszczególnych sołectwach, ale nie tylko. Czy wpłyną na opłatę ” śmieciową ” w naszej gminie – nie wiadomo. Musimy zaczekać na przetarg . Rezygnujemy z gniazd na opakowania szklane, z systemów akcyjnych ( tzw. wystawki ), jest zmiana przy minimalnych pojemnościach pojemników na odpady zmieszane i ich kolorach oraz zmienia się częstotlowość odbioru segregowanych odpadów komunalnych. Dla zainteresowanych oba te dokumenty po zmianie są dostępne poniżej.  kliknij na dany link,aby otworzyć:

Utrzymanie czystości i porządku na terenie Gminy Wiżajny

Świadczenie usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

I jeszcze słowo na temat programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Wiżajny. Jest to kolejna uchwała wymuszona przez czynniki wyższe. Powinniśmy byli podjąć ją już rok temu ( wszystkie gminy w powiecie to uczyniły oprócz naszej ), lecz  na skutek ignorancji poprzedniego wójta nie dało się przygotować tej uchwały w odpowiedni sposób. Niestety jest to uchwała, która rodzi koszty ( na ten rok przeznaczyliśmy na to 7 tys. zł ). I tu, jak zwykle, te nasze czynniki wyższe nie przejmują się zbytnio, skąd samorządy wezmą na to pieniądze. Inni natomiast ( w tym wypadku schroniska dla zwierząt ) bezczelnie wykorzystują przymusową sytuację gmin i dyktują drakońskie warunki umów, karząc płacić za ” gotowość ” w przypadku, kiedy nawet żadne zwierzę z terenu danej gminy nie jest rezydentem schroniska.

Walenty Wałejko

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay

2 myśli na temat “Z ostatniej sesji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
INSERT INTO `wp_options` (`option_name`, `option_value`, `autoload`) VALUES ('_transient_timeout_2__974818834', '1566646531', 'no') ON DUPLICATE KEY UPDATE `option_name` = VALUES(`option_name`), `option_value` = VALUES(`option_value`), `autoload` = VALUES(`autoload`)

Błąd bazy danych WordPressa: [INSERT, UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']


Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '1566646531' WHERE `option_name` = '_transient_timeout_2__536483053'

Błąd bazy danych WordPressa: [UPDATE command denied to user 'wizajnyinfo'@'10.254.34.76' for table 'wp_options']
UPDATE `wp_options` SET `option_value` = '{\"photocrati-ajax#ajax.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/ajax\\/static\\/ajax.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/gritter.min.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/gritter.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#gritter\\/css\\/gritter.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/gritter\\/css\\/gritter.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#ngg_progressbar.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/ngg_progressbar.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#select2\\/select2.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/select2\\/select2.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery.nextgen_radio_toggle.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery.nextgen_radio_toggle.min.js\",\"photocrati-nextgen_admin#jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/jquery-ui\\/jquery-ui-1.10.4.custom.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.css\",\"photocrati-nextgen_admin#nextgen_admin_page.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_admin\\/static\\/nextgen_admin_page.min.js\",\"photocrati-frame_communication#frame_event_publisher.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/frame_communication\\/static\\/frame_event_publisher.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_display_settings.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_display_settings.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#nextgen_gallery_related_images.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/nextgen_gallery_related_images.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#common.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/common.min.js\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#trigger_buttons.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/trigger_buttons.min.css\",\"photocrati-nextgen_gallery_display#jquery.waitforimages.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_gallery_display\\/static\\/jquery.waitforimages.min.js\",\"photocrati-nextgen_basic_gallery#thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_basic_gallery\\/static\\/thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.min.js\",\"photocrati-lightbox#lightbox_context.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\\/lightbox_context.min.js\",\"|photocrati-lightbox|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\",\"photocrati-lightbox#thickbox\\/nextgen_thickbox_init.js|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/lightbox\\/static\\/thickbox\\/nextgen_thickbox_init.min.js\",\"photocrati-nextgen_basic_gallery#thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_basic_gallery\\/static\\/thumbnails\\/nextgen_basic_thumbnails.min.css\",\"photocrati-nextgen_pagination#style.css|0\":\"\\/home\\/wizajnyinfo\\/ftp\\/wp-content\\/plugins\\/nextgen-gallery\\/products\\/photocrati_nextgen\\/modules\\/nextgen_pagination\\/static\\/style.min.css\"}' WHERE `option_name` = '_transient_2__536483053'