Nie dajmy się zwariować !

Po kilkunastu dniach kampanii referendalnej, rozmawiania z ludźmi i słuchania ich, dochodzimy do wniosku, że informacja docierająca w teren, dotycząca spraw gminnych i pracy samorządu gminnego, jest poważnie zdeformowana i nie zawsze zgodna z rzeczywistością.

Niestety, ale bardzo często jest to skutek celowego działania obecnego Wójta Gminy Wiżajny Pana Józefa Laskowskiego, który broniąc się przed ewentualnym odwołaniem go ze stanowiska w drodze REFERENDUM – 29 kwiecień 2012 – rozpowszechnia informacje nie do końca zgodne z prawdą i podejmuje różne działania,mające odwieść ludzi od uczestnictwa w referendum.

Brak frekwencji czyni referendum nieważnym, władze samorządowe pozostają w dotychczasowym składzie bez widoków na realną współpracę przez następne dwa i pół roku, czyli do następnych wyborów samorządowych jesienią 2014-go roku.

Pan Wójt czyni to osobiście lub poprzez rozpowszechnianie ” dziwnej ” listy prac i inwestycji zaplanowanych przez Niego na ten rok. Wkrótce odniesiemy się do poszczególnych pozycji z tej listy szczegółowo, aby sprostować zawarte na niej informacje.

Ze swej strony namawiamy mieszkańców Gminy Wiżajny do obiektywnego przyjmowania wszelkich informacji, niezależnie od źródła pochodzenia. Zawsze macie Państwo  możliwość sprawdzenia wiadomości. Radni są do Państwa dyspozycji. Sądzimy, że sołtysi oraz urzędnicy gminni również. KAŻDY ma prawo do uzyskania informacji publicznej.

Zachęcamy również do wypowiedzi i zadawania pytań na forum naszego blogu. Sprawy zawarte w komentarzach będą wskazówką przy wyjaśnianiu wszelkich Państwa wątpliwości.

Jeżeli ktoś sądzi, że zebrała się następna grupa, tym razem 13-stu radnych, i chce całą społeczność gminną oszukiwać dla swoich celów, to jest z pewnością w błędzie.

Pozdrawiamy

 

 

Podziel się na:
  • Print
  • Facebook
  • Mixx
  • Google Bookmarks
  • Blogplay